Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g 1.4 2005 Henger...

Opel astra g 1.4 2005 Hengerfejbe sikerült bele törnöm a csavart 10- 2 öt a másik 8 bevan huzva de csak 25 Nm a tömitésnek nem lesz baja ilyenkor??? Kiszedni egy rémálom lesz gondolom?? Menetvágo stb....

Figyelt kérdés
2023. okt. 21. 17:38
 1/4 A kérdező kommentje:

Nem értem egy oldalon ezt találtam a nyomatékról

1, 25Nm

2, 90Nm

3, 90Nm

De a 90 nél már olyan erövel huzom hogy lehet érezni hogy belefog törni ezért hagytam abba

Leget nem is jo nyomatékal huzom??

2023. okt. 21. 17:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát jobb lett volna, ha egy ilyen munka előtt tisztázod magaddal, hogy mégis milyen súlycsoportban játszol, mert halvány fogalmad sincsen semmiről. Most mit mondjunk erre? Segíteni sem nagyon lehet olyannak, aki ennyire nincs képben, mert hiába mondunk bármit, azt kivitelezni nem fogod tudni.


1. Mi a fenéért szakítottál bele az első után egy másodikat is? Mi a fene járt a fejedben?


2. A lehúzást igazán értelmezhetted volna először, mielőtt neki esel, mint bolond tehén az anyjának. Nem tűnt fel mekkora hülyeség az, hogy 90Nm + 90Nm? Hogy lehet kétszer 90Nm-t húzni szerinted? Az 25Nm + 90° + 90°. A 90-ek azok szögek, nem nyomatékok.


3. Ráadásul ezek még csak nem is a megfelelő adatok ehhez a motorhoz. A szíjasé (Z14XE) 25Nm + 90° + 90° + 90° + 45°, a láncosé (Z14XEP) pedig 25Nm + 60° + 60° + 60°.


4. Ismerve, hogy eddig mit műveltél, pénzt tennék rá, hogy nem fogod tudni kiszedni a csavart. Nem tudom hogy akarsz próbálkozni, de garantálom nem fogsz menni. Kivéve ha tudsz hegeszteni, mert akkor talán van esélyed, én meg buknám a képzeletbeli pénzt, de gondolom nem így van.


5. Mégis mit szeretnél csinálni a menetvágóval? Mi a terv?


6. Motor ki, gépműhely. Hidd el, nem rosszindulatból mondom, de innentől kizárólag nagyobb kárt tudsz csinálni, abból meg már amúgy is jutott. Ideje, hogy átadd valakinek a feladatot, aki nem teszi tönkre az egészet.


7. Tömítést el kell dobni, az már kuka.

2023. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

"sikerült bele törnöm a csavart"

google: csavarkiszedő készlet


"a másik 8 bevan huzva de csak 25 Nm"

Két csavarra ráhúztál 25Nm+90Nm+90Nm-t a többire meg csak 25-öt? A többlépcsőben megadott meghúzási értékek azért vannak, mert először az ÖSSZES csavart meg kell húzni az előírt SORRENDBEN az első értékre. És csak utána szabad a második módon meghúzni, szintén mindegyiket. Olyan nyomatékra és szögre, amit a típus szerelési könyve vagy a tömítéshez mellékelt papír ajánl.

Ezt az Asztrát autószerelős tanulóautónak szánod? Mert akkor OK. Bár jobban utána kellene olvasnod a dolgoknak mielőtt bármit csinálsz. Pl. vegyél egy régebbi, autószerelésről szóló könyvet. Vagy kérdezd meg valakitől, aki ért hozzá.

2023. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen sajnos elbasztam de nem mindent jol csináltam azon a csavaron kivül 1 es igen igaz megtaláltam ténleg 25Nm + 60° + 60° + 60 csak nem volt a fok jel ott és az megtévesztet a 60fok azt szögben kellet értelmezni jah és bem menetvágo sorry elirtam hanem menetfuroval gondoltam hogy a közepébe bele furok mondjunk egy négyesel utána vágok bele menetet
2023. okt. 21. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!