Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem lett jó a led?

Miért nem lett jó a led?

Figyelt kérdés
Vettem az autóhoz hátra ledeket. Tudni kell, hogy a lampabúra piros, tehát nem az izzó adja a piros színt, hanem a búra. Namost beletettem a fehér ledet, de ahelyett, hogy szép piros lett volna a fény, narancssárgás volt. Kipróbáltam piros leddel is, de akkor meg halványabban világított, mint a hagyományos izzóval, gondolom, hogy a piros búra elnyelte a piros fény egy részét. Pirosabbnak pirosabb volt a hagyományos izzóhoz képest, csak halványabb is, nekem úgy nem tetszik, nincs értelme így a lednek. Kérdés, hogy piros búra esetén nem lehet utólag ledesíteni?

2023. okt. 21. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a LED színhőmérsékletével lehet a baj. Olyat kéne megpróbálnod betenni, ami megegyező színhőmérsékletű mint az eredeti izzó.
2023. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Hátra mi a fenének ledet bele kókányolni.

AZt a lámpát is a hagyományos izzókhoz , vagyis össze hangolva gyártják le.

Te ezen bármit változtatsz az csak rosszabb lesz.

2023. okt. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!