Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történt a pénzbírsággal? A...

Mi történt a pénzbírsággal? A magyar állam kamaztoztatja a pénzbírságot? Miért nem kaptam még értesítő levelet a lakcímemre? Járt már ehhez hasonló helyzetben önök közül valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Magyarállampolgárként Szlovákiában engedély nélküli gépjármű vezetés szabálysértést követtem el augusztusban, melynek összege 860€ ami a jelenlegi árfolyamban 332.622Ft. Nem fizettem be szándékosan a bírságot, voltam viszont rá 2 nappal a csendőrfőkapitányságon ahol kértem részletfizetés lehetőséget, nyilván nem kaptam, tájékoztattak hogy a helyszíni pénzbírságot egyösszegben szíveskedjek befizetni a bankszámlaszámra amit a büntető csekk mellé csatoltak, tehát sem részletfizetés sem egyéb módon nem fizethetem be a bírságot. Tájékoztattak továbbá hogy 15 napom van a bírság végrehajtására és maximum 30 napig csúszhat a be fizetés ill hogy a bírság összege nem fog emelkedni. Eltelt több mint 3 hónap, nem kaptam semmilyen formában értesítést arról hogy az nap én elkövettem ezt a "súlyos halálbüntetéssel járó bűncselekményt".



#szabálysértés #állam #értesítés #helyszíni bírság #Szlovákia #engedély nélküli gépjármű használat
2023. okt. 17. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha helyszíni bírság, akkor ott helyben meg kellett kapnod mindent, ami szükséges. Tehát a csekket.
2023. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudatosult bennem is amikor átnyújtották a csekket majd további szép utat kívánt a csendőr, a fentleírtakban említem hogy kaptam csekket! Kérdésem lényege az volt miért nem kaptam értesítést!
2023. okt. 17. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Majd fogsz, de az már nem 860 euró lesz.
2023. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 Nincs értesítés. Csekk van, amit már rég be kellett volna fizetned. Nem tudom mi nem világos.
2023. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 Aztán mégis, hogy engedtek utadra jogsi nélkül? Innentől kezdve elég hihetetlen a sztori.
2023. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Lol ez fel sem tűnt. Hú de szánalmas. :D
2023. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az a szánalmas hogy a kedves válaszoló valamilyen oknál kifolyólag vagy nem képes önállóan választ adni a kérdésre vagy számára felfoghatatlan új esemény feldolgozására képtelen logikus választ létrehozni! Ezért indíttatást érez lelke megnyugvása érdekében negatívéleteseménye csökkentési kényszerből választ adni kulturális emberi lény formájában. Lol.

Direkt nem írtam le részletesen a sztorit...

Mert az nem lényeges a válasz megadásával kapcsolatban.

Számomra is egy nagy kérdője volt hogyan engedhetett tovább közlekedni a csendőr, elkelett volna vennie a sluzkulcsot és felkellett volna szólítania hogyha a gépjárművet a továbbiakban szeretném ismételten mozgásra bírni hívjak olyan személyt akinek van vezetői engedélye, mert én nem vihetem innentől kezdve tovább a járművet, ha mégis megteszem akkor felhatalmazom arra hogy ismételt bűncselekmény elkövetése miatt őrizetbe vegyen! DE NEM TÖRTÉNT ILYEN! Kérdezte honnan jövök (mivel magyar állampolgár vagyok és szlovák az autó) hova megyek, mondtam is és mutattam is hogy nagyjából 20 méterre vagyok az uticéltól, elindultam lassan és míg benem tértem a szállás parkolójába nem ment ki az utcából, de természetesen azért nézte igazat mondok e! Szerintem a 30 nap eltelte után küldeniük kellett volna fizetési felszólító levelet, ezért merült fel a kérdés hogy miért nem tették. Legalább ha át is adnák a magyar hatóságnak ok biztosan küldtek volna, nyilván hisz Magyarország erről hires hogyan húzza le kamatostól az embereket, pár ezerből százezreket csinálnak. Gondoltam hátha járt már így önök közül valaki, de aki a fotelban üldögél és a(z) helyett hogy igyekezne segítőkészen utána járni ( ha már magától nem megy a "computer" zseninek választ adni) valószínűleg szerencsésen nem járhatott így a kerékpárjával. A lényeg mégegyszer a gyöngébbek kedvéért (tisztelet a kivételnek, gyanítom akadnak).

A kérdés ugyanaz:

- 30 nap után nincs fizetés értesítő felszólítás levél.

- a büntetés 75 nappal korábban történt ( augusztus 3 csütörtök éjjel 23:29)

- büntetés után utamra enged a csendőr.

- leadtam a csendőrnek a hivatalos állandó lakcímem, nevem és sim kártya elérhetőségem is.

. De egyèpkènt meg ugyanmind1 mit gondol más erről, a lényeg az hogy olyan válaszoló kell aki ugyan így járt már, vagy éppen hasonló képpen és van benne tapasztalata, tehát tapasztalatra vagyok kíváncsi nem véleményre!

2023. okt. 17. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!