Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Osztrák használt autót, ha...

Osztrák használt autót, ha nettó áron adnak exportra, akkor itthon a 27%-os áfát vagyok köteles fizetni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 22. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Miért, magyarországon kell használtcikkekre áfát fizetni? Mióta?
2023. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor az osztrák miért áfával terhelve veszi?
2023. okt. 22. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem én sem. Én németeknál vettem már a 4. autómat, egyet kereskedőtől, de sosem volt az, hogy ennyi meg annyi az áfa.


Kereskedőtől veszed? Szerintem egyébként ha exportra megy, akkor nem kell neki fizetni áfát ezért tudtad megvenni kedvezőbben, mint egy osztrák, neked meg magyarországon úgyis lesz egy üzembehelyezéses sztorid ami valag pénz, tulajdonképpen senkinek semmi köze, hogy mennyibe került. Más lenne a helyzet, ha EU-n kívülről hoznál valamit, de az is csak a vám miatt. nem az adó miatt.


De ez csak sejtés, remélem más tudja jobban mint én.

2023. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom magánszemély vásárló vagy, nem cég. Kinti ÁFA megfizetése után távozol, kész. Tehát bruttó áron tudod megvenni. Örülj neki, otthon több lenne.
2023. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. okt. 22. 17:45
 6/7 A kérdező kommentje:

Amúgy egy random kiválasztott autó: [link]

A leírásban ott van, h nettó exportár

2023. okt. 22. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Butaság, hogy a kinti áfát kell megfizetni:


"Wenn Sie einen Gebrauchtwagen von einem Autohändler kaufen, hat der Händler die Möglichkeit – aber nicht die Verpflichtung – Mehrwertsteuer zu erheben und auf der Rechnung auszuweisen.


Dies hängt davon ab, wie der Händler die Mehrwertsteuer auf dieses Fahrzeug berechnet. Informieren Sie sich über die geltenden Mehrwertsteuervorschriften oder holen Sie Auskunft bei den Steuerbehörden des Landes, in dem Sie das Fahrzeug kaufen, ein.


Wenn Sie einen Gebrauchtwagen in ein anderes EU-Land zurückbringen, brauchen Sie keine Mehrwertsteuer zu bezahlen. Sie müssen das Fahrzeug aber in dem Land zulassen, in dem Sie Ihren ständigen Wohnsitz haben, und dort auch Zulassungsgebühren und Kraftfahrzeugsteuern entrichten."


[link]


Eszerint a magyar hivatal az illetékes. Hasonlót olvastam az osztrák oldalakon is, hogy a kereskedők elvileg nem számolhatnak fel áfát kölföldre eladott autókra, bár némelyik biztosítékként beszedi, és akkor adja vissza, ha megkapta a másolatokat az autó külföldi (ebben az esetben magyarországi) üzembehelyezéséről.

Ha ez nem kéri, akkor lehet megbízott benned.

2023. okt. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!