Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tárcsafék szorul, munkahenger?

Tárcsafék szorul, munkahenger?

Figyelt kérdés
Üdv! Azt vettem észre, hogy szorul a tárcsafékes kerekem, de szinte az összes!!! Akár a hátsó kerekek, akár az elsők. Simán nem futnak körbe. A bal hátsóról tudtam, hogy szorul, valószínűleg munkahenger (nem megy vissza), csak így hogy az összes átvizsgálásra került, fura, hogy az összes kerék ilyen nehezen forog. Szerintetek az összes munkahenger kezd döglődni (nem tudom volt-e cserélve valaha, 20 éves autó), vagy máshol keresendő a probléma forrása? Opel Astra G

2023. okt. 23. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A féket néha nem árt szét szerelni betéteket kivenni a felfekvő felületeket megtisztítani, csúszkákat tisztítani/zsírozni.

Munka hengereket megjáratni egy kis szilikonzsír spray a porvédő alá. És ezek után tovább vizsgálódni.

2023. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:

Hátul nem dobfékeid vannak?


Különben mindegy. Ha mindkét fékkörön szorulnak a fékek, akkor én inkább a főfékhengernél kutakodnék.

...de sürgősen.


A fék pont az egyik olyan alkatrész, amivel nem szerencsés szórakozni.

2023. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért megtudom különböztetni a dobféket a tárcsaféktől...de köszi a bizalmat...

Gyárilag tárcsafékes hátul is, ha gondolod privátban küldök fotót is róla.

Amúgy sem szórakozni szeretnék vele, csak érdekelt volna a véleményetek, hogy kb mi lehet a probléma forrása, úgyis szerelő fog vele dolgozni.

Köszi a tippet a főfékhengerre.

2023. okt. 23. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Vannak ilyen rugók a fékbetéten, ami visszahúzza a helyére a fékbetétet amikor elengeded a fékpedált, az hiányozhat, de lehet berozsdásodva is az ahol csúszna oda-vissza a betét, szét kell szedni, drótkefével leszedni a roszdát, valószínű cserélni a fékbetéteteket, mert így gyorsan kopik, bezsírozni a fékbetét azon részét ami csúszkál a féknyeregnél és jó lesz. Persze csak ha nem égette meg a féktárcsát, akkor az is cserés.
2023. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt szokták csinálni, hogy egy kicsit megnyitják a légtelenítő csavart. Ha kfröccsen egy kis folyadék és a kerék szabadon kezd forogni, akkor nyomás alatt volt a rendszer. Inkább a főfékhenger vagy az ABS körül kell keresgélni a hibát.

Ha ez nem segít, akkor munkahenger, féknyereg, stb.

2023. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Csúszka

2. Betétek be vannak rohadva

3. Munkahenger


1, Zsírozni, 2, takarítani, 3, fékolajjal megjáratni/felújítani.

2023. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!