Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv. mindenkinek. Gondolkodunk...

Üdv. mindenkinek. Gondolkodunk egy 3 éves Opel Mokka 1.2 T autó vásárlásában. Milyen tapasztalatok vannak az autóval kapcsolatban?

Figyelt kérdés

#Opel Mokka 1.2 T #Opel autó #3 éves Opel
2023. okt. 23. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó autók.
2023. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezeknek a Peugeot-Citroen eredeti 1.2 turbó motoroknak egy komolyabb bajuk szokott lenni, az olajban futó vezérműszíj lebomlik, és a kis gumi morzsalék eltömíti az olaj útját, motor kuka. Néha komolyabb olajfogyasztás jelentkezik, bár talán inkább a szívó változatoknál, nem emlékszem pontosan. Van más típus (+motor) ami szóba jöhet még? Összehasonlítás alapjául gondoltam.
2023. okt. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ha minden igaz, már pedig miért ne. ezekben az autókban vezérműlánc van. Én is ezen dilemmáztam, amit írtál, de ez talán megnynugtató
2023. okt. 24. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, 3 éve még szíjasak voltak ezek. Ezt 100% biztonsággal derítsd ki! Ha szíjas, kerüld el! Szomszédnak 100000 km-t sem futott a motor, amikor kuka lett.

Mondjuk én addig sem szerettem az Opelt, amíg német volt, és a Stellantis nem javított a megítélésén az én szememben. Én inkább egy TSI-t vennék, az még német, és az EA211 motorcsaláddal nem igazán szoktak komoly gondok lenni.

2023. okt. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem fog annyit elmenni, mint egy H astra, de alapjába véve nem annyira rossz.
2023. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, a 4. generációs 1.2 ami láncot kapott, de az csak 2022-es modellévtől készült, szóval rá kellene nézni... Úgy rémlik, simán az olaj betöltőn keresztül látszik is. Ha szíj, én elengedném.
2023. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!