Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig "mentél" mire sikerült...

Meddig "mentél" mire sikerült venni egy használtautót?

Figyelt kérdés
Mennyit néztél meg mire meglett a kiválasztott? Hányszor indultál útnak? Egyedül vagy hozzáértő ismerőssel mentél? Azt a kocsit vetted amit akartál vagy más lett végül? Volt aki csúnyán át akart verni? Stb
2023. okt. 27. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel sürgősen kellett az autó, így az elsőt mindig megvettem amit megnéztem, sajnos többször is megszívtam vele. Ne vegyétek meg soha az elsőt. Legutóbbival szerencsém volt, most éppen jó példány van nálam, szeretem. Olajfogyasztással vertek át többen.
2023. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elsőnél a szomszédba, mert mellettünk van egy kereskedés. Adjatok valamit ami olcsó, ott állt egy F Astra, elhoztam.


Másodiknál kb. 120km-re mentem, mert aránylag ritka (H Astra GTC), de elsőre jót fogtam ki, mert nyilván képek alapján nem lehet megmondani egy autó állapotát, de aki tudja mit kell nézni, az sok árulkodó jelet meglát, például néztem egyet, ami kívülről elsőre nagyon szép volt, motortér kereskedőkhöz méltóan agyonszilikonozva (ez már önmagában gyanús), de közben meg a csavarok tiszta rozsdák voltak, szóval hiába nem látom az alját, nyilvánvaló, hogy alulról is eszi a rozsda, az ilyenekkel nem is foglalkoztam. Szóval az első aminél nem találtam semmi gyanúsat, az be is vált.

2023. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Változó volt hogy hónapokig. Nagyon oda kell figyelni jobb ha szakértőt viszel magaddal.
2023. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Csak új autót veszek.
2023. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1,5-2 évig kerestem, több mint 1000 km-t elautóztam, végül 30 km-re találtam meg a tutit, de ez folyamatos hirdetésfigyelést és azonnali ugrást jelentett. Még így is lemaradtam több gépről.

Ja, és szinte mindenki át akart verni.

2023. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

800 ezer alatt kerestem kocsit.


1. találat egy 2000 évjáratú VW Polo 1.4 PD TDI volt. 450.000 Ft-ot kértek érte. Érden volt fotózva egy szép környéken. Egyből szerelővel mentünk és kb a 4. percnél döntöttük el, hogy nem vesszük meg. Egy roma nő hirdette egy romos ház előtt. Minden elem más színű volt, bele is volt fújva a sárvédőbe, a motor, váltó csapágyhangú volt.


2. találat egy 850.000 forintos gyönyörű hófehér peugeot 206 volt 2005-ös évjárat. 1.1 benzin, maximális felszereltség, kevés kilométer. Lekérdeztem, megmondta a JSZP, hogy törve volt. Gondoltam üsse kő, felhívom. Egy idős úr vette fel a telefont. Azt hittem megütöttem a főnyereményt, gyönyörű garázsban tartott autó.


Mikor odaértem tényleg az idős úr fogadott, de olyan mézes mázosan magyarázta, hogy milyen jó a kocsi, hogy már azzal elvette a kedvem. Nem volt szépen rendbe rakva, ő is elismerte, hogy törve volt. Látszott is a fényezésen meg néhány elem furcsán állt. Mint amit direkt eladásra raktak össze.


3. autó egy 307-es SW peugeot volt. 1.6 NFU 2003-as évjárat 570.000 forintértt. Szüleim erősködtek, hogy ne 206-ost vegyek, az nem valami komoly kocsi. Édesanyám küldte át, egy 30-as női profil hirdette facebookon. Mikor felhívtam egy férfi vette fel. Megkérdeztem, hogy jó-e a klima? Erre azt válaszolta, hogy igen, barackot is vitt a kocsival. Gondoltam rendben lesz, legalább nem sódert.

Végül mikor odamentem egy földúton ált a kocsi és egy cigány srác fogadott. Habár egy közepesen fostos műszaki állapotú kocsi volt, elgondolkoztam a megvételén, mert ár érték arányban elég jó volt.


4. Ez egy 2004-es 206-os volt 1.4 16v, digit klima, alufelni, 850.000 forintot kértek érte. Vadi új ház udvarán, 40 milliós Lexus mellett állt. Nagymama autója volt. Tényleg makulátlan volt a kocsi (a bal hátulja valószínűleg sérült volt), viszont a vízszint minimum alatt volt. Azt tudni kell ezekről a blokkokról, hogy imádnak hengerfejesedni. Azonban szét kell fűzni a blokkot ilyenkor a perselyek alatti tömítés cseréhez, de nyilván ekkor már egy komplett motorgenerálba torkollik a történet. Az eladó nem is tudott erről az egészről, nyilván ha tényleg tudatában lett volna valami problémának feltöltötte volna a vízszintet. Ennek ellenére nem vettem meg. Bántam is, 2 nappal később elvitték.


5. Már a 4. autót is konkrétan aznap mentem megnézni mikor felkerült, be volt élesítve a hahu, mindenre rezzentem. Így történt most is. Konkrétan a hirdetés felkerülése után 20 perccel hívtam fel az eladót egy 2009-es évjáratú 206-os 1.4-es 8 szelepes Trendy felszereltségű kocsiért. 800 ezer forint volt a hirdetésben szereplő ár. Konkrétan egy utcára volt, gyalog mentem megnézni. Hibátlannak tűnt a kocsi, gyönyörű fény, motorhang, semmi rohadás. Minden működött. Egyedül az anyós előtt a műszerfalon volt egy kicsi repedés. Nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet. Szüleim kocsiján is megrepedt a műszerfal a naptól. Egyébként messze ebben a kocsiban volt a legtöbb kilométer 247.000. Az eladó azt mondta, hogy már volt hengerfejes, de akkor meg is csapágyazták. gyűrűzték etc.


Másnap egy hozzáértővel is megnézettem a kocsit, ő azt mondta, hogy biztosan sérült volt, a komplett eleje utángyártott alkatrészekből volt összerakva és a csomagtérajtó is elállt. Volt egy kis fagyálló szag is. Azonban a kora miatt azt a tanácsot kaptam, hogy vegyem meg, aki nem ért hozzá vagy nem figyel rá direktben úgy sem jön rá, hogy volt törve. Aztán a hazaúton derült ki, hogy kopog valami a futóműben. És otthon jöttünk rá, hogy a műszerfal azért volt repedt mert az egyik légzsák kinyílt. Felhívtam az eladót, lekérdeztem carverticalon. Az eladó elmondta, hogy 10 éve volt sérülve a kocsi, ezt a carvertical is alátámasztotta. A fagyálló szag meg egy szivárgó hűtő eredménye. Jó vétel volt-e? Nem tudom. Úgy érzem, hogy szeretnék foglalkozni ezzel a kocsival (hűtőt cserélni, futóművet felújítani etc.)? Igen, úgy érzem.


Egy dolgot nagyon megtanultam az autókeresés folyamán: Nincs tökéletes autó, a használt autó az használt. Azt kell venni ami tetszik és szívesen költesz rá ha elromlik. Nem szabad azon gondolkozni, hogy jobban jártam volna a negyedikkel vagy a másodikkal? Ezeket a gondolatokat el kell engedni.

2023. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5 millióig kerestem kocsit, max 100 km-re mentem nézelődni. Összesen 1000 kmet mentem, és azt vettem meg amit legelsőnek megnéztem :P
2023. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mennyit néztél meg mire meglett a kiválasztott?"

3 hónap alatt kb. 20-at.


"Hányszor indultál útnak?"

Több mint 20-szor. Volt hogy előző nap lebeszéltem, munkahelyen is kivettem már rá a szabadságot, de aznap reggel hívott az eladó, hogy ne induljak el, mert időközben eladta. Legalább szólt.


"Egyedül vagy hozzáértő ismerőssel mentél?"

Egyedül mentem. Ami annyira gatya, hogy szóba se jöhet, azért ki tudom szűrni. Ami nekem megfelelőnek tűnt, elvittem márkaszervizes átvizsgálásra.


"Azt a kocsit vetted amit akartál vagy más lett végül?"

Igen. Kizárólag egy típus érdekelt, csak azt néztem. Azon belül is kizárólag kétféle motorvariáns. Ez tetszett, nagyjából ismeretem is, nagyon sok magyar és külföldi fórumot átbújtam előtte.


"Volt aki csúnyán át akart verni?"

Kifejezetten átverés nem volt. Csak olyan, hogy a hirdetésben agyba-főbe dicsérték az autót. Felsoroltak olyan extrát, ami nem is volt benne. Meg úgy fotózták, hogy a hibái, sérülései ne látszódjanak. Aztán a helyszínen derült ki, hogy egy romhalmazt akarnak eladni. Gyorsan el is köszöntem az eladótól, hoyg köszönöm én nem ilyet keresek.

2023. okt. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

500000 forintot szántam rá mindenképp kombit abból pedig BMWt akartam venni.


1 hét alatt a második autót amit megnéztem azt megvettem mert 2 év műszaki vizsgával árulták. BMW 318i e46 kombi. Nagyon szép a belseje de vannak dolgok amik nem működnek benne, a klíma nem működik amikor hideg van nem jár mind a négy henger de ahogy bemelegszik megjavul. Ez nem zavar engem mert az volt a fontos hogy legyen egy kombim ami BMW úgyhogy örülök neki 2 évig tudom használni.

2023. okt. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beleszerettem egy típusba, nem lehetett lebeszélni róla, pedig sokan riogattak. Kb. 6-7 példányt néztem meg belőle Pesten és vidéken egyaránt. Szeret rohadni az aljuk, olyat kerestem, ami megúszta. Feltettek egyet hahu-ra, tőlem kb. 200 km-re. Egy kollégám elvitt, mert arra lakott, az ottani műszaki állomáson átnéztem, és elhoztam. Nem volt tökéletes, de jobb volt az összes többinél. Azóta is használom, nagyon bevált. Kb. 700 km mehetett el az egészre.
2023. okt. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!