Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt alufelni vásárláskor...

Használt alufelni vásárláskor mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
A méret, ET-szám, osztókör az nyilvánvaló. A kérdés inkább arra vonatkozik, hogy az esetleges hibákat hogyan tudnám észrevenni, illetve mennyire lehet belefutni nem vagy csak drágán javítható felnikbe jelentős külsérelmi nyom nélkül.

2023. okt. 29. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Talán úgy lehet észrevenni,hogy alaposan átnézed,erre nem gondoltál?

A futását meg ugy is csak gumisnál(felnisnél) tudod átnézetni,ahol géppel ellenőrzik.

2023. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Alaposan át kell nézni? Ez meg sem fordult a fejemben...
2023. okt. 29. 11:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Na akkor most már ezt is tudod.

Amúgy ha ennyire bizalmatlan vagy(talán jogosan),akkor tényleg az egészet nézesd át felnisnél szakemberrel.

2023. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyilván az lenne az ideális, csak ezt meglehetősen körülményes lenne leegyeztetni az eladóval és a gumissal. El nem vihetem anélkül hogy kifizetném és ő sem fog a kedvemért futkorászni vele, ha meg kifizettem és mégsem jó nem valószínű hogy visszaveszi.
2023. okt. 29. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni alaposan van-e hegesztés, vagy repedés rajta. Valamint az a legjobb, ha be tudod vinni egy gumishoz, aki feldobja centírgépre és megmondja mennyit üt. Ha görgőzni kell, az még egy fél garnitúra ára lesz szerelgetéssel mindennel együtt.

Egyébként meg minden faluban van gumis, ha arra nem képes az eladó, hogy egy gumisnál találkozzatok, akkor felejtsd is el a témát, mert tuti szemetet akar rádsózni

2023. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért látod hogy meg volt e nyomva, deformált-e.

Ha nagyon rozsdás az se jó.

Ahol a gumi felfekszik ott legyen tökéletes, mert a legkisebb hiba miatt is ereszteni fog.

2023. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

A méretek adottak. Ha lehet a gyáritól ne térj el! Középfurattól semmiképp. Osztókörtől se hogy ne kellejen mozgókúpos csavarokkal bohóckodni. ET-ben 1-2 mm eltérés az esetek többségében nem okoz nagy gondot. Szélesség, átmérő is jobb ha gyári, vagy nagyon ahhoz közeli.

A hibákat meg szemrevételezed. Ne legyen durván padkázott, törött, láthatóan hegesztett, sómart (bár ártól függően akár megérheti felújítani), tojás alakú, deformált. Helyszínen kb ennyit tudsz tenni. Ha nagyon lelkiismeretes akarsz lenni, elviszed egy gumishoz. Ott megpörgetik, kiderül hogy üt-e vagy sem.

Használt gyári alufelnit eddig egyszer vettem. Az ország túlsó végében árulták. Voltak fent róla részteles, nagy felbontású képek. Ezért látatlanban meg mertem venni. Ehhez hozzá tartozik, hogy olyan modell gyári felnijei voltak, ami akkor két éve volt csak gyártásban. Így hosszú előélete nem lehetett a felniknek. Továbbá az eladó elmondása szerint 0 km-es bemutató autóról lettek levéve és azt a képek is alátámasztották. Ezen felül annyiba került gyári nyomásszenzorokkal együtt, mint a 4 db csupasz szenzor újonnan. Így sokat nem kockáztattam. Szerencsém is volt. Egy-két lámpafényben alig észrevehető hajszálkarcon (valószínűleg tárolás, szállítás közben keletkeztek) kívül, teljesen hibátlan, újszerű gyári felniket kaptam.

2023. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!