Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelni vásárláskor, ha...

Alufelni vásárláskor, ha kereket is veszek hozzá szóval még egyik sincs meg mi alapján tudom eldönteni, hogy egy 185/55 R14-es gumihoz milyen felni jó?

Figyelt kérdés
Mert R14-es van száz, de ez a J- H2 meg ET értékek is akár egy adott kocsinál megfelelhet többb is, mivel most pl. van a kocsin egy R13-as acélfelni aminek a 4,5 J X 10 H2 és 35 ET felel meg, de ami korábban volt rajta, az meg R14 6 J X 14 H2

2015. dec. 30. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

"Alufelni vásárláskor, ha kereket is veszek hozzá"


Minden rendben van nálad a fogalmakkal kapcsolatban? A kerék áll a felniből (más néven keréktárcsa) és a gumiabroncsból.


A J a szélességét jelzi hüvelykben, az ET érték pedig a felni középvonala és a felfogatás közti távolságot jelzi mm-ben. Érdemes figyelni rá, mert változik a futómű geometria.

No és akkor a tehermentesítőről még nem is beszéltünk.


Kicsit olvass utána, mielőtt cserélgetni kezded a felniket.

2015. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nem jól írtam, fogalmaztam. Kerék alatt a gumiabroncsot értettem. De az, hogy lehet hogy a korábbi nyári felnin és a télen használt felnin ezek a számok eltérnek? Azért mert az egyik R13, a másik meg R14?
2015. dec. 30. 21:27
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Eltérhetnek, de ugye máik gumi is kell hozzá.


Kalkulátorral kiszámolható hogy mekkora felnihez mekkora gumi kell az eredi átmérő eléréséhez és az is hogy milyen széles és ET számú felni mennyire fog kilógni.


Nekem a gyári 15x6J, ET45. Lecseréltem egy 15x7J, ET20-ra. Sokkal jobban mutat.

Nyárira 16x7J, ET 35 van.


Használd a kalkulátort, olvasgass és okosodj.


Ne feledd az agyátmérőt és a lyukosztást.

2015. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. dec. 30. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!