Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 millió Ft-ig benzines, jól...

5 millió Ft-ig benzines, jól felszerelt, megbízható kombit keresek? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mazda 6 volt, amit a legjobbnak ítéltem.

Esetleg nektek valami más ötlet?


2023. okt. 31. 12:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem dízel. Értelmesen leírtam az autó paramétereit, feltételeztem hogy nem kell odaírnom a válaszba hogy benzin, mivel eleve azt kérdezted.


Azt is feltételezem, hogy a 2013-2015. közötti Mazda 6 Skyactiv G-re gondoltál, 2.0 sor 4 benzinmotorral. Ezek a motorok a magas olajfogyasztású előző modell átdolgozásával épültek, de azt is mondhatnám hogy költségcsökkentésével és túlbonyolításával. Megnövelték a kompressziót, átdolgozták a hengerfejet, a befecskendezést (éljen a közvetlen befecskendezés...), telipakolták a motorteret vacak minőségű műanyaggal (többek között a gyári vízpumpa lapátjai) hogy nyerjenek 10-15 kiló súlyt, és megszületett egy relatíve erős, de az eleve szar motort műanyagggal és közvetlen befecskendezéssel telipakolt, szintén láncos motor, aminek a gyártó által specifikált élettartama már 50 ezer km-el kevesebb mint a híresen szar előd motoré. És ez is hajlamos az olajfogyasztásra.


Nagyon alaposan járd körbe a pontos mootorkódra jellemző típushibákat és konstrukciós hibákat, mert ezek a láncos Mazda motorok a 2000-es évek óta a japán autóipar bizonyítékai arra, hogy a japánok is tudnak a PSA-BMW féle Prince motorohoz hasonló vackokat gyártani. Nem ismerem az összes motorkódot amit a Mazda a 2012-15-ös modellekbe rakott, inkább csak figyelemfelkeltés hogy nehogy red flagre lépj.

2023. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
24%
Vegyél 1 millió forintért egy Avensist. Költs rá még 1 millió forintot. Gyakorlatilag lesz egy új autód. A maradék 3 milliónak a felét add nekem. Így gyakorlatilag csináltam neked 1,5 millió forintot. Szívesen. ;)
2023. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!