Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2019 es toyota rav 4 hyrid...

2019 es toyota rav 4 hyrid nek Magyarországon mennyi esély van rá ,hogy ellopják az utcán, mennyire egyszerű ellopni egy modern autót amiben a keyless entry is kivan kapcsolva? Nyomkövető is bevan kapcsolva az app ban persze azt lehet blokkolni. ?

Figyelt kérdés

2023. okt. 31. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon kicsi az esélye.

Évente az egész országban a 4 millióból kb. 300 db autót lopnak el, ennek is a nagy része régi swift, f astra meg hasonló régebbi autók, amiket könnyen el lehet bontani.

2023. okt. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
hulladék suv-t nem fogják ellopni
2023. nov. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nemaRendőrség ***** válasza:
Ezen még bőven lennie kellene casco-nak, az pedig fedezi a lopáskárt.
2023. nov. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koaxk Ábel ***** válasza:
0%

Lehet rosszul értem, de a kulcsnélküli nyitás és indítás ki van iktatva?


Mert nyilván nincs már "kulcslyuk" a kocsiba, csak az indítógomb.


Azért érdekel, ez alatt pontosan mit értesz, mert nekem is kulcsnélküli autóm van, és én egyelőre a "Faraday kalitka" elvet találtam mint hasznos megoldás. Tehát az otthoni pótkulcsom leárnyékolom, hogy ne tudjon kommunikálni az autóval, így nem lopható le a jel jelerősítővel.


Feltételezem, hogy a nyomkövető meg valami SIM kártyás cucc GSM (Mobil) alapú, amit biztosan tudom, hogy blokkolható könnyedén.


De a kérdésedre válaszoljak, hál istennek évről-évre csökken az autólopási statisztika! Nagyobb esély van rá, hogy egy autó alól kivágják a katalizátort, ami nem nagy vígasz, de mégis csak jobb mint ha komplett kocsit viszik.


Amit az 1-es ír abban is van igazság, alaktrészigényre van nagy kereslet, emiatt valóban nagyobb esély van rá, hogy egy kommerszebb autót fognak elvinni. Egy relatíve drágább, esetleg garanciális autónál, nem a bontóból fogsz alaktrészt venni, így kvázi eladhatatlan, vagy nehezen eladhatatlan bontottan az alkatrésze. Ahhoz meg nem elég unikum az autó, hogy külföldre kivigyék.


Amit meg tudsz tenni, ha manuális váltós autó, tetetsz bele váltózárat!

Ezt vannak akik lehurrogják, de legalább 15 éve minden autómban van, egyet sem próbáltak még kinyitni sem. Eléggé látványos, és ahhoz túl macerás, ha nem limitált autó, hogy foglalkozzanak vele!


Ezen felül nekem pl van olyan kapcsoló az autómban, ami 30 másodpercig engedi indítani a motort! Ezt elsősorban a szerelők miatt tetettem bele!


Előző BMW-mben volt Pajzs (az egy komplett rablásgátló rendszer), az összes szerelőmnek az volt a kérése rakjam szervíz üzemmódba! Azaz kapcsoljam ki...


Innentől kezdve semmit nem ért, ők meg udvaron, utcán itt ott leparkolták a kocsim javítás után.. 0 védelemmel! (Nem egy szerelő, sokadik tapasztalat, a "jobbak" még a forgalmit, meg a kulcsot is a kocsiban hagyták!)


Ezért rakattam a mostani kocsiba egy kapcsolót, egy rejtett helyre, amit ha megnyomok akkor indítható a kocsi, de csak 30 másodpercig!

Ezzel kivédem az alkalom szüli a tolvajt embereket...

2023. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!