Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vannak Magyarországhoz hasonló...

Vannak Magyarországhoz hasonló országok, ahol még mindig lyukasztva kell érvényesíteni a jegyet?

Figyelt kérdés

#jegy #modern #tömegközlekedés #Jegylyukasztás #Jegyérvényesítés
2022. júl. 1. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Legfeljebb a kelet-balkánt tudom elképzelni. Normális országokban már az automata, pecsételős jegykezelőkön is túlléptek szerintem, és vagy online, vagy kártya alapú jegy/bérlet rendszer van.

Egyébként Magyarországon is már csak nagyon kevés lyukasztó van. Miskolcon a régi, lépcsős csuklós MAN-okon még olyan van. Meg Nyíregyházán volt a Solarisokon kb. tavalyig, de azokon már lecserélték. Más városban már szerintem itthon sincs ilyen lyukasztó.

2022. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ahol még van lyukasztó, már ott is létezik online jegyvásárlás, nem? Tehát nem "kell" lyukasztani sehol sem az országban, ha nem akarsz.
2022. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Esetleg Etiópiában, ott még Ikarus is akad.
2022. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Irán lepattantabb részein láttam ilyet.
2022. júl. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Prága
2022. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Ukrajna, Lviv. A villamoson pár éve lyukasztani kellett.
2022. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Én 2019-ben voltam Kolozsváron, ott volt egy fasza új villamos, volt rajta egy új automata (bedugtad a jegyet, és csippantott/nyomtatott), illetve egy régi fajta, amit le kellett húzni, és lyukasztott.

Sajnos nem tudom, mi történt ott azóta.

2022. júl. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy hete Belarusz egyik vidéki városában tértek vissza a COVID miatt a mechanikus jegylyukasztók, kb 20 évnyi állókalauzos üzem után, de van persze online jegy is.
2022. júl. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
(Ah, egy hete voltam ott, de kb 2 éve van újra mechanikus lyukasztó .)
2022. júl. 2. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Persze, Afrikában.
2022. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!