Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben különbözik a 136 lóerős...

Miben különbözik a 136 lóerős és a 163 lóerős 2.0 HDI (TDCI) motor?

Figyelt kérdés
Mitől lesz 27 lóerő kölönbség? Más rajta a nagynyomású szivattyú, porlasztó, turbófeltöltő, vagy csak a motorvezérlő szoftvere más és jobban ki van használva az újabb tipusokban? Nem igazán találtam róla semmit, de többet szeretnék tudni ezekről a francia dízelmotorokról. Ha valaki jártas a témában, és szívesen leírja, azt előre is köszönöm. Illetve kíváncsi lennék, hogy hány felé 16 szelepes 2.0 literes HDI van nagyjából, mik a különbségek, illetve motorkódok. Tudom, kicsit zagyván fogalmaztam, remélem nagyjából érthető. Előre is köszönöm az értelmes hozzászólásokat.

2023. nov. 1. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
semmiben
2023. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmiben. Ugyanaz a szoftver is. Forscannel lehet a central config átírásával aktiválni az erősebb változatot. De ez nem az összes változatra igaz.
2023. nov. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom más turbó van rajtuk, legalábbis a 2.0tdi-nél ennyi a különbség a 140 és a 170 lovas közt, gondolom a hdi-nél se lehet másképpen.
2023. nov. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, teljesen ugyanaz a turbó, csak a 140 lovas hamarabb leszabályoz.
2023. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!