Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árulok egy használt autót, az...

Árulok egy használt autót, az egyik vevő dicsérte az autót, majd megnézte a gyári vonószemet. Mutatta, hogy kopott rajta a festék, az autómat már vontatták korábban. Jogosan akart szerintetek emiatt 300000 forintot lealkudni a vételárból?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudtam magyarázatot adni arra, hogy miért kellett vontatni ezt az autót korábban és mit cserélt rajta az előző tulajdonosa. Most 14 éves az autó amúgy.


Azt kifogásolta, hogy amikor telefonon beszéltünk, azt mondtam, hogy ez egy 5 éves kora óta nálam lévő autó és azt mondtam neki, hogy rendszeresen szervizelt és megbízható a benne lévő motor, teljesen költségmentes. Szerinte hazudok, rejtett hibája van az autónak, neki több évtizedes tapasztalata van autókkal, a két kezén se tudja megszámolni hány autót használt eddig, szerelte is őket. Elmagyarázta, hogy egyszer kellett vontatni az egyik autóját, amire hiába költött, mindig volt baja, el kellett adnia. Szerinte az enyémnek is van rejtett hibája, de vállalja a kockázatot, ha engedek 300000 forintot az árból, mert ő olcsón szerez magának autóalkatrészt és megszereli. Azt is ráírja az adás vételi szerződésre, hogy bármilyen baja lesz az autónak vásárlás után, lemond a szavatossági jogáról. Mondta, hogy ő a többiekkel ellentétben nem akar átverni engem, tudja mit vásárol, csak a kockázatvállalás miatt fizet érte kevesebbet.


A problémám az, hogy eddig ez az érdeklődő adta a legkomolyabb ajánlatot nekem. A többiek már telefonon mondták hogy félmillió forinttal olcsóbban elviszik rögtön. Már november van, 1 hónapja nem tudom eladni és félek, hogy a kötelező biztosítást és a súly adót én fogom fizetni jövőre is, mert decemberben senki se akar autót vásárolni..


Tanácsot kérek tőletek, mire ügyeljek, hogy ne verjen át? A szerződésbe ha tényleg bele írja, hogy lemond a szavatossági jogáról, akkor semmi miatt nem zaklathat, ha a kuplung tönkrement például, miközben használta? Ilyen lehúzásokról sokat meséltek nekem az ismerőseim, a trélert is ki akarják fizettetni és fenyegetőznek, elmennek a lakcímedre.



2023. nov. 2. 18:43
1 2 3
 11/22 krwkco ***** válasza:
78%

"Úgy értem, hogy lehet hogy kereskedő próbálta megvenni."

Az nem gond. Mert a szavatosságról való lemondás neki jelent hátrányt. A kereskedő pedig nem fogyasztó. És csak az van kikötve, hogy a fogyasztónak ne legyen hátrányos. Ezért a lemondás ilyen esetben továbbra is érvényes.

Csak akkor érvénytelen, ha az eladó egy vállalkozás tulajdonát adja el.

2023. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 krwkco ***** válasza:
Pontosabban: Csak akkor érvénytelen a szavatosság kizárása, ha az eladó egy vállalkozás tulajdonát adja el és a vevő magánszemély (fogyasztó).
2023. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

" mert sokat akar alkudni"

Ja, hogy te meg el is gondolkodsz rajta.


Masik kedvencem, mikor kopott kuplung pedal gumira akar alkudni a majomja, merthogy "hasznalva volt az auto".

2023. nov. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
40%

Az ilyen bohócokat el kell hajtani a francba és kész.

Úgyse fogja megvenni.

2023. nov. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 krwkco ***** válasza:
31%

"Az ilyen bohócokat el kell hajtani a francba és kész."

A kérdező elhajtotta. És vajon jól tette?

Utána jöttek a börtöntöltelék kinézetűek. Előtte meg a -500 ezerrel indítóak. És az eladás még mindig nem "kész".

Az autóeladásnál két hibát lehet elkövetni:

- eladni annak és annyiért, akinek és amennyiért nem kellene vagy

- nem eladni annak, akinél nem jön jobb vevő.

Nem olyan egyszerű, minthogy mindenkit elhajtok, aki nem tetszik.

2023. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
40%

#14: Magamból kiindulva, reálisan árazom be az autót. Ha egy vonószem miatt akar alkudni ennyit. Mennyit is? 10+ éves valami tucat autónál mennyi a 300k? 15-20%? komolyan lehetne venni? Nyilván nem. Nem azt kell elhajtani aki nem tetszik, hanem akit nem lehet komolyan venni.

Anno én is elhajtottam az ilyet (egy hűtőventillátor cseréből megállapította, hogy rommá volt törve az autó), pár napon belül jött normális vevő és elvitte normális keretek között. Nyilván az autó reálisan volt árazva. Ha nem így tesz valaki, akkor persze lehet agonizálni azon, hogy milyen k/rvapecérnek kell odaadni és milyen nonszensz kifogással.

2023. nov. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Amúgy semmit nem jelent ha valamikor volt is vontatva.
2023. nov. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 krwkco ***** válasza:

"10+ éves valami tucat autónál mennyi a 300k? 15-20%? komolyan lehetne venni? Nyilván nem."

Az illető nem csak a vonóhoroggal trükközött. (Amilyen dumákra egy vevőnél számítani kell.) Hanem le is mondott volna a szavatosságról. Ami pénzt ér. No meg, nyugalmat. És megvette volna az autót ennyiért. Azt is bele kell számítani, hogy 5-10%-ot szinte minden vételnél sikeresen le szoktak alkudni.

Nem mondanám azt, hogy komolytalan vevő lett volna. Talán lesz még jobb, de az is lehet, hogy nem.

2023. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Vonószem kopott...


Miért nem mondtad neki, hogy nem, a kocsit nem vontatták, hanem épp ezzel az utóval húztak ki egy másikat az árokból. Bizonyítsa be, hogy nem ez történt. 😀


Nem kell foglalkozni az ilyenekkel, ha ilyen nagy szakembör, menjen máshová megszakérteni autókat. Értem, hogy ott az eladási kényszer, de akkor meg lökd be egy kereskedésbe, aztán majd szórakoznak ők a vevőkkel.

2023. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatóak. Ma jött volna egy érdeklődő megnézni az autót, a megbeszélt helyszínre elmentem, ott vártam rá, nem jött el, azt hittem késik, fél órával később felhívott, hogy mégse fog jönni, mert esett az eső.
2023. nov. 3. 17:01
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!