Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri olyan használt autókere...

Megéri olyan használt autókereskedésbe menni, ahol az autók külföldről származnak, viszont kedvezőbben az áraik?

Figyelt kérdés
mire kellene ilyen esetben figyelni??

nov. 3. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában a lefingott autókat szeretik behozni, belenyúlhatsz a tutiba is persze, de simán besz0phatod. Szerelőt vigyél és vidd el, vizsgáltasd át alaposabban is, ha ha odáig eljut a dolog.
nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol vehetsz jót és rosszat is. Mindegy, hogy kereskedő, magánszemély, magát magánszemélynek álcázó, hátsókertben nepperkedő illető. Magyar, vagy küldföldi az autó
nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Arra mindenképp érdemes, hogy ha ez az egyetlen megfigyelésed, hogy olcsóbbak, akkor hamar be fogsz fürdeni az autóvásárlással. Behozza, lepapírozza, kiglancolja, keres rajta, alkalmazottat, telephelyet tart fenn, esetleg még adózik is belőle és olcsóbb...

A kereskedő cég nevére keress rá neten! Milyen dolgokat dob fel róla, van e a cégnek az adatlapján bármilyen információ, bármiféle eljárás folyik ellene. Sokszor fórumokon is lehet olvasni hajmeresztő történeteket. Én ezzel kezdeném. Simán ki lehet fogni rossz helyen is jó autót, csak kicsi az esélye. Magadnak spórolsz, ha előbb tájékozódsz.

nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A használt autó piac jelentős részét teszi ki a külföldről behozott. Egy valamire való kereskedés többnyire foglalkozik importált autók értékesítésével.


A külföldön használt autók előéletét még annyira sem lehet ellenőrizni, mint az itthoniakat, de az 1-essel nem értek egyet.

A családban 2 behozott autó van, egyik sem lefingott, csak használt autók. Kaptunk mindkettőhöz vezetett szervizkönyvet, de ugyanúgy ezeket is fenntartásokkal kell kezelni, mintha itthon készültek volna. A hazai autóknál sem mindig tudnak részletesen elszámolni a karbantartási előélettel.

Direkt szart szerintem nem is annyira éri meg behozni, plusz munka van vele eladhatóvá szépíteni.

Az órát viszont könnyebben lehet tekerni rajtuk, és belőni egy jobb ársávba.


Balesetes, rendberakott autó a legnagyobb kockázat szerintem, és ennek az elhallgatása. (Nem egy lökös cserére, meg egy fényezésre gondolok.) Még ha megéri nekik egy szakszerű helyreállítás is, akkor sem fognak annyira törekedni, mint egy tulajdonos.

nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 jogos, így visszaolvasva kissé negatív és általánosító volt a kommentem.
nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!