Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik 100-as adalékolt...

Melyik 100-as adalékolt benzin a legjobb ezek közül? VW Golf 7 1.4 TSi motorhoz előírás ilyen benzint tankolni.

Figyelt kérdés
Ezek közül melyikben van a legtöbb és legjobb adalék, melyiktől kokszosodnak a szelepek a legkevésbé?

2023. nov. 3. 19:22
A kérdező szavazást indított:
MOL Evo 100
OMV Maxxmotion 100
Shell V Power Racing
Orlen Verva 100
válaszban írom
12 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Omw. Ilyen kényes motorba nem mindegy mit tankolsz, de mindenképpen meghálálja, ha figyelsz rá és megkapja azt a szeretetet, ami jár neki.
2023. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Honnan veszed,hogy 100-as benzin kell bele? Csak mert itt 95-öst írnak.

[link]


Ha meg nincs a szívócsőben előbefecskendezés,akkor nem úszod meg időnként a diós tisztítást, akármilyen csodaadalékolt benzint is tankolsz bele. Szóval szerintem feleslegesen veszed meg bele a drágább benzint.

2023. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: nem szeretnék vitát nyitni ezügyben. Lehet 95-ös benzint tankolni bele, de vészüzemmódban (teljesítménycsökkenéssel) fog működni a motor az alacsonyabb oktánszámú benzinnel.


Nekem a maximális teljesítményre van szükségem.

2023. nov. 3. 19:59
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
#3 Írd már le, hogy ezt honnan veszed? Ha egy motort 95-ösre terveztek, akkor nincs szüksége 100-asra, ami lényegében a kopressziótűrése egy benzinnek. egy 1.4-es turbómotor meg nem az a nagy sűrítésviszonyú motor aminek kell a 100-as. Ha meg az elektronikája olyan, hogy nem tud utánamenni előgyújtásban, akkor erősebb se lesz.
2023. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem 95-ösre tervezték. Olvass!


98 RON 'Super Unleaded' ultra-low sulphur unleaded petrol (ULSP) – 95 RON may be used, but will result in lower power output

2023. nov. 3. 20:15
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

#5 Bemásoltál ide valamit, de ez szerinted jelent bármit is? Olyant linket adj aminél kimondottan a te autódhoz való üzemanyagot hozzák fel, hogy csak 98-as vagy 100-assal használhatod. De te inkább csak benyelted az üzemanyagtársaság reklámszövegét.

Bácsi Geri meg nagy név a szakmában, és ő is elmondat az előadásán, hogy ha a gyújtáselektronika nem megy neked utána előgyújtással, akkor nem fog jobban menni a kocsid tőle.

2023. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
77%

Nekem a 2.0TFSI motoros kocsimnál is ezt írja a kézikönyv, hogy 95-ösnél vészüzemmódra kapcsol és vissza is vesz a teljesítményből, sőt hosszútávon károsodik a motor a 95-ös üzemanyaggal, és csak kúttol-kútig használja az ember, egyébként 100-ast tankolj!


Én azt hittem, hogy azért mert, az enyém egy sport modell, de nekem tök oké is a 100-as tankolás, de most megleptél kérdező, hogy 1.4TSI-nél is ez van!


Én egyébként általában Shell-nél vagy OMV-nél tankolok!

2023. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Az én módszertanom (1997-es 1.4 benzines kocsim van) az, hogy december, január és február hóban 100-ast kap (OMV Maxxmotion 100) a hideg miatt, meg is hálálja, a melegebb hónapókban (9 hó) meg a sima gagyi 95öst.
2023. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Készülj fel Koaxk Ábel, hogy a 6. válaszoló téged is megtalál majd, hogy a te kocsidat is 95-ös benzinre tervezték és ezt csak bemásoltad ide.


Szerintem a 6. válaszoló az a tipikus spórolós autótulajdonos, aki a gyárilag előírt 0W-30 helyett 5W-40 olajat tölt bele olajcserekor, mert szerinte a kézikönyvben csak az olajtársaságok reklámszövege van benne, ő jobban tudja, hogy ilyen olajjal is megy az autó. Aztán 100000 km után motorhiba miatt elkezdi szidni az autógyártót, hogy ez a tervezett elavulás miatt van, bezzeg a régi motorok félmillió kilométert is kibírtak. Véletlenül se jön rá arra, hogy nem volt megfelelő kenése a motornak és elkopott benne idő előtt minden.


Aztán megveszi a következő autóját és azon is folytatja ugyanezt a tevékenységet, mert így egy olajcserén megspórol több ezer forintot.

2023. nov. 3. 21:04
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező! Ez ütött mint a zárlatos hilti! De teljesen egyet értek veled!
2023. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!