Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pipa alakú kerék kulcs vagy...

Pipa alakú kerék kulcs vagy kereszt kulcs a jobb?

Figyelt kérdés
Nagyon erősen rátépett kerék anya eltávolításához
nov. 4. 16:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Keresztkulcs jobb, de nyilvan gep a tuti...ha az nincs, hosszu vascsovel tudod novelni az erokart
nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Koaxk Ábel ***** válasza:

Keresztkulcs, vascsővel, ahogy az első írja, olyan erőkart tudsz kifejteni...


Én régebben így szorítottam meg a csavarokat, mikor magamnak cseréltem a kerekeket és volt, hogy konkrétan beletörtem a csavart, akkora erőt lehet vele kifejteni!

nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tehát a kereszt kulcsra lehet dugni vas csovet jol ertem?
nov. 4. 16:13
 4/19 Koaxk Ábel ***** válasza:
Jól érted!
nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
A pipakulcs sokkal jobb, nem értem miért a keresztkulcsot írják. Lazítás közben a kulcsra nem csak forgatónyomaték, hanem egy egyenes irányú erő is hat. Utóbbi rossz, mert ennek köszönhetően le tud fordulni a kulcs a csavarról. Minél rövidebb az egyenes irányú erő erőkarja, annál kisebb ez az erő, tehát annál kisebb eséllyel fordul le a kulcs. Így a kettő közül a pipakulcs is jobb. Amire szintén lehet vascsövet rakni.
nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kereszt.
nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Lehet kapni teleszkópos kulcsot. Meghúzáshoz nem ajánlom aki nem érzi a nyomatékot. Nekem is szakadt már bele csavar. Tél, sós víz , hülye user.
nov. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Koaxk Ábel ***** válasza:

#5

Ebben igazad van, de ha pl nincs vascső, amit ugye mindenki írt, akkor a keresztkulcsnál lábbal rá tudsz támasztani az "ellenpólusra", és plusz erőt tudsz kifejteni, nem egyszer volt rá már szükségem! Nem tudom érthetően fogalmaztam e.

nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
5. Pont amiatt jobb a keresztkulcs, amit írsz. Keresztkulccsal csak a forgató erő érvényesül, ráadásul két kézzel. Pipakulcsnál, pláne ha nem ncs teljes derékszögbe meghajtva, és ez a gyakori, érvényesül olyan erő, amitől hajlamos lefordulni .
nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Dolgoztam autójavításban, amikor még nem voltak különféle ütve csavarozók, pipa kulcsot csak teherautóknál használtunk. Szgk-nál csak keresztkulcsot. Az a baj, a gumisok légkulccsal egységesen megtépik mint az állat. Amikor meg ott állsz egy defektnél az út szélén, esélytelen a gyári vacak kulcsokkal lazítani. Én nyomatékkulccsal húzom meg, próbáltam, keresztkulccsal is letudom lazítani. Mindig ott van az autóban, egy keresztkulcs társaságában.
nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!