Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pipa alakú kerék kulcs vagy...

Pipa alakú kerék kulcs vagy kereszt kulcs a jobb?

Figyelt kérdés
Nagyon erősen rátépett kerék anya eltávolításához
2023. nov. 4. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#8 Mert a pipakulcsra nem lehet ráállni?


#9 "Keresztkulccsal csak a forgató erő érvényesül" Hát ha úgy használod a kulcsot, hogy egyik kezeddel húzod, másikkal nyomod, akkor valóban a lefordulás problémája megoldódik, viszont hogy azzal a módszerrel soha nem fogsz meglazítani egy berohadt csavart, amiről itt most szó van, az hótziher. Oda vascső fog kelleni, így meg bukod a keresztkulcs előnyét és az is le akar majd fordulni, sőt, még jobban, mivel hosszabb az erőkar.


#10 Az a baj, hogy ez a gumis légkulcsos veretés is olyan téma, hogy tele van vele az internet, ezerféle helyen lehet olvasni erről a problémáról. Aki nem ért a témához, az első autójánál utána fog olvasni, vagy kérdezni, hogy mit, hogy, hol. Elkerülhetetlen, hogy erről is olvasson. Aki meg ért hozzá, az eleve tudja ezt. Mindezek után aki gumis műhelybe megy és a 650Nm-es légkulccsal veretik fel neki a kerekeket, az talán egy kicsit meg is érdemli, hogy utána ott ácsorogjon zsebbe dugott kézzel a defekt mellett, mert nem tudja lelazítani. Talán abból megtanulja, a jövőben okosabb lesz.

2023. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Koaxk Ábel ***** válasza:

#11

Tudtam, hogy nem tudom igazán jól megfogalmazni!

Arra gondoltam, hogy lábbal betámasztasz a kulcs arra a felére ami éppen a csavaron van, és közben a kulcs másikfelét húzod kézzel!


Remélem így érthető! Szóval ez tényleg sokszor tud hatékony lenni, főleg ha gumis kompresszorral húzza meg!

2023. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12 Értem, értem. De még mindig kétlem, hogy az elég lenne egy berohadt csavarra. Nyilván attól is függ, hogy mennyire van berohadva.


Eléggé megválaszolhatatlan így a kérdés, mert ha meg tudja lazítani úgy ahogy mondod, akkor a keresztkulcs a jobb, de ha nem és vascsöves mutatvány lesz belőle, akkor meg a pipakulcs a megfelelő választás.

2023. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
És a keresztkulcsra hogy megy rá a vascső? Árulnak olyat ami direkt csatlakozik a kereszt kulcsra vagy ezt hogyan kell elképzelni?
2023. nov. 4. 17:30
 15/19 anonim ***** válasza:
#14 Hát a cső attól cső, hogy lyukas. Ha nem lenne lyukas, akkor nem cső lenne, hanem rúd. De mivel ez cső és lyukas, ezért rá tudod húzni a keresztkulcs szárára.
2023. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Koaxk Ábel ***** válasza:

#13

Nyilván nem berohadt csavarra gondoltam, hanem sokkal több erőt tudsz kifejteni akkor ha pl gumis tette fel a kereket.


A berohadt csavarra már rég megvolt a varázs "vascső" mint megoldás!



#Kérdező

Nem, nem létezik ilyen, hogy kerékkulcs vascső! Be ne menj így egy autósboltba, mert hülyének néznek!


Általában ezen 4 fajta méret van, megnézed melyik az ami közvetlenül amellett van amivel ráfeszítesz.


Nah annak nyilván van egy "fej" mérete, veszel, hozzá egy egyszerű vascsövet valami vasboltban, ami kicsivel nagyobb pár centivel mint annak a fejnek a mérete, hogy rá tudd húzni!


A hosszúságra meg azt mondom, maximum 1 méter bőven elég lehet!

2023. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Koaxk Ábel ***** válasza:
Ezt a technikát amúgy a felni felrakásánál is alkalmazhatod, de ha netán 1 méteres vascsövet veszel, nagyon óvatosan használd! Mert levenni, bármit leveszel vele, de ugyanilyen brutális erőt tudsz a kerékre adni a csavarnak!
2023. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Van olyan kereszt kulcs, amelynek az egyik végén négyszög van, crova fejnek.Oda feltehető a cső.
2023. nov. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha a hozzávaló pipakulccsal nem tudod meglazítani, akkor valami balf/sz már túlhúzta. A legjobb lenne a krovafej+T-szár, de B opciónak jó a keresztkulcs rá a csővel (mondjuk piapakulcsra ugyanúgy lehet csövet húzni...). De ennyi erővel lehet venni teleszkópos pipakulcsot is, ami elfér majd a pótkerékben is a gyári kulcs mellett
2023. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!