Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Távdiagnosztika" Mi lehet...

"Távdiagnosztika" Mi lehet a gond a kocsival? Diagnak ki kéne hoznia a turbó hibát?

Figyelt kérdés

Van egy 2004 es Peugeot 407 1.6 HDi autóm.

Se részecskeszürő se EGR (előbbi ki is lett szerelve, utóbbi be van falazva)

Eddig olyan hibát produkált, hogy ha tartósan (10-20 km) nagy sebességgel (140 km/h el) mentem akkor beakadt a részecskeszürő szenzor egy magas értékre és tiltotta a turbót. Ha ilyen volt akkor szerelő, és ő kitudta törölni a hibát (utána pedig szépen óvatosan). 1 hete szintén így jártam de eldöntöttem, hogy kiíratom a ECU ból a két alkatrészt. Gondoltam naivan, ha nincs eszköz nincs hiba...

Ki is lett írva a rendszerből, el is tünt a check engine de továbbra is tilt a kocsi.

Bár nem értek az autókhoz hülye azért nem vagyok. Szerelő szerint rossz a turbó (olajos, kormos. 10 ezer km alatt eszik meg 2 dl olajat...)


A fő lényeg, hogy egy esetleges turbó hibát azért a rendszer csak jelzi egy check enginnel, nem? Ha nincs turbó töltés, akkor azét a kocsi tudja és hibát kéne jeleznie, nem?



nov. 10. 17:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!