Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egér van az autómban. Mit tegyek?

Egér van az autómban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Biztonsági őr vagyok, és autóból őrzök. Egy pár napja furcsa hangra lettem figyelmes éjszakánként, nem tulajdonítottam neki figyelmet, viszont most úgy döntöttem, hogy kinyitom a kesztyűtartòt, és ott összerágott papírokat találtam. Az autó papírjait tartom a kesztyűtartòban. Sajnos beigazolòdott az egyik legnagyobb félelmem. Egér van az autóban feltételezhetően. Az ételmaradékot ki szoktam dobálni, a kaját amim van azt meg szoktam enni aznap, és éjszaka sem indítgatom be az autót, úgyhogy fogalmam sincs, hogy minek jött ez be. Erősen aggaszt, mert ebben az autóban vagyok egésznap, és egész éjszaka is, és nem örülök neki, hogy egy váratlan vendéggel kell megosztanom az őrhelyemet.

Mit tudok tenni ez ellen? Sose jártam igy, pedig nem ma kezdtem az autós őrzést.

1998-as Suzuki Swift Sedan-om van.

Tegyek a kesztyűtartòba egérfogòt? Vagy minden műszak előtt a motortérbe is tegyek? Hova tegyek még? Esetleg érdemes mérget is kitenni?

A telepen sok kutya, és macska van, szóval a méreg szétszórása a kocsi körül nem a legjobb opció sajnos. Most jöhettek azzal, hogy akkor miért nem fogok egy macskát, és teszem be az autóba, de megfogni sem tudom őket.

Fogalmam sincs, hogy hogy jött ez be, mert ép a karosszéria mindenhol, meg nem is rég vettem az autót teljesen kilakatoltan. Egyedül arra tudok gondolni, hogy úgy jött be, hogy alul a motortér felől, mert nekem ott nincs semmilyen védőburkolat.

Aki járt már hasonlóképp annak mi segített rövid időn belül?


nov. 14. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegyel az ules ala csapdat meg a kesztyutartoba. Motorterbe is tehetsz.

A ragasztos csapak jok, bar nem humanusak de ha abba belemegy az eger akkor onnan ki nem jon.

nov. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Ez inkább állatos kérdés, vagy kártevőírtás.

De pont én is cumiztam ilyennel, igaz, nem autóban.


A rágcsáló oda megy, ahol élelem van, meg meleg!, víz.


A macska az nem olyan, hogy úgy működik, mint egy egérfogó.


Nagyon hosszú ismerkedési folyamat kell hozzá, hogy engedje megfogni magát. Nagyon nem olyan, mint a kutya. Baromi idegesítőek ilyen téren.

De ha megismer.....nem száll le az emberről, és odáig les a gazdájáért.


Valószínű van kajamaradék az autóban, morzsák, stb, patika tisztaság kell, hogy ne legyen egér.

Pl egy naponta hipóval, domesztosszal takarító nőnél fix, hogy nem lesz egér.

nov. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy horgászatra használt autóm, abba szoktak rendszeresen beköltözni az egerek, pockok. Egyszer még a döglött halakat is behordta a motortérbe valami pézsma. Sima műanyag lecsapós egérfogó 1-2 nap alatt elkapja őket.
nov. 14. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Most komolyan , az ilyet megkell kérdezni??

AZ eszem megáll hogy ennyire idétlen legyen valaki!!!

Fogd meg vagy tegyél egérfogót.

Ezt miért nehéz felfogni?

nov. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy macskát.
nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

Ha a kesztyűtartóban rágott, akkor nem a motortérben van, hanem az utastérben. Vagy beköltözött állandóra, vagy bejön a szellőzőnyíláson. Az hátul van a lökhárító alatt és kevesen tudnak róla.

Tegyél egérfogót pl. a hátsó ülés elé sajttal vagy dióval. De csak akkor fog az egér előmerészkedni és belemenni, amikor nem vagy az autóban.

nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:
A macska amúgy sem jó. Összevissza fog rohangálni az utastérben és vadászni az egérre? És nem fog kikéredszkedni, ha kakálnia kell.
nov. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma kiszedtem az autót, és találtam pár darab kekszet, de nem voltak megrágva, ezen kívül volt bent nekem cipő, rongyok, plédek, papírok, stb. Semmi nem volt megrágva. Egyedül a kesztyűtartòban rágta meg az összes papírt. Az utastérben hihetetlen, de nincs nyoma.

Bementem a gazdaboltba, ott kihajthatòs ragacsot adtak, azt tettem be az autóba. Remélem rövidesen elkapja, aztán megszabadulok tőle, mert nem túl kellemes így lenni.

Egy kollégám javasolt borsot is ellene, hogy állítólag ha behintek vele mindent, akkor elhagyja magától az autót. A neten erről nem sok mindent találtam. Szerinte a kesztyűtartòt, motorteret meg az ülések alatt elég széthinteni. Higgyek neki? Ha az nem, akkor esetleg borsmenta illòolaj segíthet?

nov. 14. 16:18
 9/10 krwkco ***** válasza:

A ragaccsal az a baj, hogy kegyetlen. Elfogja az egeret és hagyja élve szenvedni. Ezzel szemben az egérfogó egy pillanat alatt eltörné a nyakát és az utolsó emléke egy finom falat lenne.

Ha a ragacs megfogja, nehogy élve kidobd vagy egy macskának adjad! Bármilyen kegyetlenül hangzik, tedd be egy zacskóba és határozottan lépj rá. :-(

nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Fejlemény/akit nem érdekel ne olvassa/: Tettem be ragacsot, arra meg kolbászt, de arra nem ment rá. Meguntam, így tettem be hagyományos csapòs egérfogòt is, és arra már nem kolbászt, hanem csokibonbont tettem/kamionos csoportban írták ezt a tippet/, ez 24 óra alatt megfogta, tehát nem szenvedett. Megelőzésnek majd a borsmentàt fogom kipròbálni, mert azt is írták kamionosok, hogy a borsmenta füstölő is jó rá, meg az illòilaj is, ha körbefùjjuk vele a járművet belül.

Leírtam, ha esetleg más is ilyen helyzetbe kerülne.

Az értelmes válaszokat köszönöm!

nov. 19. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!