Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 hűtőventillátor...

Audi A6 hűtőventillátor milyen hőfok elérése után kapcsol be?

Figyelt kérdés

Vízhőfokom a kocsi műszere szerint beáll 90fokra és fixen ott is marad, hosszú távon, rövid távon, egy helyben állva is…

Viszont vcds-ben már látok akár egy 15-20p egy helyben járatás után is (direkt üzem melegre járattam) 100-105 fokot a ventillátorok mégsem kapcsolnak be.


Hőgomba új, bár nem tudom a vízhőfokmérő honnan kapja a jelet?


Audi A6 4F C6 ASB 3.0 V6 2008



nov. 14. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Hütőventilátor kapcsolója a hütőn van általában alul, a visszatérőágban, és direkben kapcsolja a ventilátorokat, a vízhőfokmérő jeladója meg a motorblokkon, pl a termosztátházon, független a kettő egymástól. Lehet a motorod hőfoka 100 fok körül van, miközben a hütőd alul meg csak 50 fokos és a hőgomba meg pl 80-nál kapcsol
nov. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1/1 Köszi a hasznosat!


Esetleg tudja valaki a hűtőventillátor milyen hőfok elérése után kapcsol be ennél a típusnál?

nov. 15. 06:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Német autóknál jellemző a nagyon zárt hűtőrendszer, nagy túlnyomással, ezért felviszik 100-105 fok fölé is a ventilátor kapcsolását. Egyelőre kösd direktbe próbaképp, jó-e a villanymotor, egy pillanatra.

Biztos van hozzá millió-féle utángyártott gomba, ami különböző értékeken kapcsol.

nov. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

El tudom indítani tesztüzemre ugye a ventillátorokat vcds programmal, és úgy minden oké mind a kettő felpörög megáll.


Lehet nincs baj csak túlgondolom, mert a belső hőfokmérő 90fokon áll bármit csinálok.

Csak fura hogy nem hallom őket soha “dolgozni”

nov. 15. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!