Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 250 lóerős, hátsókerekes...

250 lóerős, hátsókerekes autón mennyire ajánlatott a négyévszakos gumi?

Figyelt kérdés

Városi használatban van csak, zsír új Michelin gumikkal vettem meg, viszont nekem vannak fenntartásaim, lehet érdemesebb lenne télre téligumit venni ezt a meglévőt meg nyáron használni?


Alföldön lakok szóval nem egy ilyen dombos-hegyes vidék, hó is van év, hogy nincs is, de aztán nyilván sose lehet tudni..


2023. nov. 15. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Tökéletes a négyévszakos, ha nem nyomod neki mint az állat minuszban.
2023. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem függ össze a teljesítménnyel.

Ha csak a magyar alföldön használod, akkor szerintem teljesen elég egy 4 évszakos.

2023. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amilyen telek vannak ,ha nem vereted neki szerintem megfelelő a 4 èvszakos is.


Èn úgy oldottam meg hogy a gyárinál szèlesebb minősègi 4 èvszakos gumiabroncsot raktam fel az autóra. Semmi gondom vele ,nem kell cserèlgetni tárolgatni.

Sőt patkázás vèdős is ,így a felnim sincs leharcolva.

2023. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket a nem nyomod neki, meg nem használod sokat mantrákat. Nyilván csak akkor fagy le az út, amikor HMCS előkapja a csapatóst...

Egy prémium 4évszakos egyébként szerintem már teljesen jó opció.

2023. nov. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Prémium 4 évszakossal teljesen mindegy, hogy milyen autóra rakod, jó lesz.
2023. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Bírom ezeket a nem nyomod neki, meg nem használod sokat mantrákat. Nyilván csak akkor fagy le az út, amikor HMCS előkapja a csapatóst..."

Idén októberben is kaptam el már -1 fokot, hogy csúszott az út. Pedig a legtöbb embernek még a nyári gumi volt fent. Másnap délután 26 fok volt. Akkor az szívott, akinek már télije volt. Én meg mosolyogtam a 4 évszakossal. Pont ezért is egyre jobb a 4 évszakos, az időjárás nagyon változékony, és a 4 évszakossal azonnal alkalmazkodni tudsz.

És amúgy ja, évről évre jobb 4 évszakosok vannak, már a nem prémium márkáktól is. Nyilván nagyon erős a gumisok és gumigyártók marketingje, hogy csak a téli-nyári szett a menő, minden más öngyilkosság, de egyre többen 4 évszakossal járnak.

2023. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Több mint két tonnás 280 LE-s autóval 3 éve járok 4 évszakossal, probléma mentesen. Tavaly olyan tél volt, hogy csak 17 napon lett volna jó a téli gumi. Sokkal jobb a négyévszakos gumi a magyar téli hőmérsékletekhez. Kb 25 éve volt igaz, hogy a téli guminál gyengébb a négy évszakos. Azóta fényéveket fejlődtek a gumigyártók. És pláne egy prémium téli gumi mindent tud, amit bármelyik évszakban tudnia kell.

A Pirellinek, amit használok nagyon jó tesztjei vannak. A németek mindent is megmérnek...

2023. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!