Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Morgó hang menet közben.Belső...

Csontos13 kérdése:

Morgó hang menet közben.Belső féltengely csukló? Váltó?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az alany egy passat b5.5,1.9 pd.

Menet közben morgó hangot hallok elölről,a vezető oldal felől.gyorsításkor a hang erősödik,ha benyomom a kuplungot bármilyen sebességnél akkor abba marad a morgó hang. Álló helyzetben nincs ez a morgó hang semmilyen fordulatszámon.

Mi okozhatja a jelenséget?

A bal oldali külső féltengely csukló már ropog mikor alá tekerem a kormányt,lehetséges hogy a belső féltengely csukló is megadta magát és ez okozza?

Vagy váltó probléma?(könnyen veszi a sebességeket,nem akad,nem kell erőltetni)

Esetleg az előző tulajdonos a kettős tömegű lendkereket kiváltotta egytömegűre?( Volt ilyen tapasztalatom is egy korábbi autómmal,bár akkor bizonyos fordulatszám intervallumban remegett az autó gyorsításkor,ez most nem áll fenn).

Köszönöm ha tudtok segíteni,hogy hol keressem a probléma okát



nov. 15. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem váltó olajhiány.
nov. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors reakciód,meg fogom nézni.
nov. 15. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:

En feltengelyre tippelnek, egyszeruen tovabb romlott az allapota.

Rukvercben is csinalja?

nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as: Azt még nem próbáltam,de meg fogom nézni. Ha hátra menetben is csinálja,akkor megerősödik a féltengely probléma gyanúja?
nov. 15. 20:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha kuplung benyomásra elhallgat, inkább kinyomócsapágy.
nov. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4 Igen, de nyilván akkor sem biztos. Vagy a váltóban a differenciálmű.

Még esetleg kerékcsapágy is lehet, ha pont olyan a sérülés a csapágyban, hogy a hajtásból átadott nyomaték feszíti be a rossz csapágyat. Ennek viszont hátramenetben már nem szokott hangja lenni, mondjuk ez csak akkor releváns ha már kis sebességnél is jelen van a hang, mert nyilván 90-100-al nem tudsz tolatni. :D


#5 Nem, a kinyomó csapágynak pont akkor van nyöszörgő, súroló (nem morgó) hangja ha benyomja a kuplungot. Ha benyomásra elhallgat, az lendkerék (kopog) vagy nyeles tengely (kopog, kotyog, súrlódik). De ezeket meg pont hogy inkább álló helyzetben lehet hallani, a kérdező azt írta hogy álló helyzetben nincs hang.

nov. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kérdezősködtem a problémával kapcsolatban. Kaptam olyan választ is hogy a váltóban a csapágy. A nyeles tengely csapágyra gondolt volna a segítő?(nem tudtam tovább faggatni,mert sürgős dolga volt és le kellett tennie a telefont)

Ha nyeles tengely csapágy,akkor egyszerűbb esetleg egy bontott váltót szereznem bele mint kicseréltetni?

nov. 16. 13:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem valoszinu, az nem morogni szokott meg menet kozben sebessegbe kapcsolva nincs hangja csak uresben.
nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Még egy észrevétel a dologgal kapcsolatban.

Ma alá néztem az autónak,és megmozgatva a belső féltengely csuklót azt tapasztaltam,hogy a belső féltengely csukló ház,(ami a váltóból jön ki és hozzá csavarozódik a belső csukló persely) függőleges irányban mozog kb 2mm. Ez a jelenség mindkét oldalon jelen van.

Ez Mennyire normális? Illetve milyen hibára utal?

nov. 19. 15:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem normalis, a feltengely csuklonak egyaltalan nem kene mozogni a valtohaz kihajtasaban.
nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!