Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet a morgó hang?...

Mitől lehet a morgó hang? Passat B6

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok, hogy valaki tapasztalta-e a következőket már.

Az autó egy 2008-as Passat B6, 2.0 CRTDI, DSG6. Jelenleg olyan 340 ezer km a futásteljesítménye. A váltó felújítva, futómű felújítva (legalábbis a szervíz szerint ezek készültek :))

Nagyjából január óta hallok egy morgó, ropogó, néha már síró hangot, amely lassan, de erősödött azóta. Eleinte jobb elölről hallottam, de már nem vagyok biztos benne. A jelenség csak akkor hallatszik, amikor haladok az autóval a gázpedál nyomása közben. Ha elengedem, akkor nem hallom.

A zaj az útegyenetlenségek (bukkanó, stb.) szerint erősödik, halkul, tűnik el. Az biztos, hogy váltáskor nincs ez a hang, tehát terhelés nélkül elhallgat. Körforgalomból kifele a kormány visszatekerése közben egy adott szakaszon ropog. Gondolom ezek összefüggnek.

A legnagyobb gondom, hogy járt az autó emiatt több szerelőnél, szervízben, de a probléma forrása nem került feltárásra.

“Megnyugtattak”, hogy alapvetően nem látnak hibát, viszont baromi idegesítő ez a zaj utazás közben.

Válaszotokat előre is köszönöm!



nov. 16. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyértelmű: kanyarban ropogás, egyenesben húzáskor morgás: féltengelycsukló elkopva. Amelyik oldalról hallod, az. Pont most van fenn a SpeedZone műhely epizódja erről a hibáról, nézd meg.

Kikerestem neked:

https://www.youtube.com/watch?v=KJF3A5zPRXg

nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szuper! Köszönöm!

Van ilyen, hogy ez a probléma ilyen lassan eszkalálódik?

A videóban említett enyhe vízszintes mozgása régóta érezhető, de eddig nem tulajdonítottam neki jelentőséget.

nov. 17. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!