Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi olyan nehéz egy izzócserében?

Mi olyan nehéz egy izzócserében?

Figyelt kérdés
Rengeteg kiégett izzós nem megfelelő világítással rendelkező autó közlekedik. Mi a nehézség az izzó cserében? Általában régi autók közlekednek így....
2023. nov. 17. 06:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

A régi autókban egyszerű az izzócsere, nem kell hozzá a fél autót szétszedni. De szerintem nem az autó életkorától függ ez, a tulajtól. Épp tegnap olvastam egy témába vágó cikket.


[link]

2023. nov. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Mi a kérdés pontosan?
2023. nov. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy annyira hozzánemértő az ember hogy egy izzót sem tud kicserélni, vagy nem is érdekli.
2023. nov. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

99%-ban a nemtörődömség az oka. A maradék 1% pedig nem tudja kicserélni és nem volt még ideje kicseréltetni, vagy nem vette még észre.

Azért mentségére szóljon pár embernek, hogy nem minden autón egyszerű az izzócsere. Egy 2- Facelift Octaviánál például ki kell venni az egész lámpát hozzá.A párom autójánál pedig olyan kis hely van, hogy egyszerűen nem fér be a kezem, hiába akarom kicserélni magam. Ahhoz ki kell szednem a légszűrőt, le kell szednem a légszűrő dobozt a helyéről, aztán kicsavarozni a takaró műanyagokat és utána talán befér a nagy mancsom az 5 centi átmérőjű lyukon amit a csigazabáló (már bocsánat a kifejezésért) kitalált oda…

2023. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját példa:

Kiégett az egyik izzóm, boltba elég drága, megrendelem netről olcsóbban és olyat amilyet akarok nem az, hogy választani 2 közül.

Igen ám, de mire meghozzák az benne van legalább 2 napba.


De tudok olyanról is, ahol nem az izzó égett ki, hanem a csatlakozónál volt valami, mert csere után se volt jó.


Van aki meg nem ért hozzá vagy nincs türelme és nem maga cseréli ki, az is idő. Mikor nem csak úgy összefutok egy kiégett izzós kocsival, hanem tudom is hogy kié, akkor ugye látom a folyamatot. Nem marad az úgy örökké, de 1 napig feltehetően úgy marad, ha nincs náluk tartalék izzó.

2023. nov. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, hogy egyik csütörtökön kiégett a bal első tompított. Gondoltam, megvárom vele a hétvégét, majd akkor kicserélem. Hétvégén szedném szét, aztán látom, hogy nem is kiégett, hanem összeégett a csatlakozó és rá is olvadt. Úgyhogy végül szerdán el is jutottam vele szerelőhöz. Én például ezért jártam majdnem egy hétig "kiégett" izzóval.
2023. nov. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 Oké de ez 2 nap, én is szoktam olyat látni hogy hónapokig tompított nélkül közlekedik valaki.
2023. nov. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én autómon le kell venni a lökhárítót és kivenni a fényszórókat. Ez egy laza 2 órás munka össze szereléssel együtt. Ezért, ha kiég valamelyik kicseréltetem az összeset, de ahova hordom az autót szervizbe ott átlag 1,5-2 hét mire kapok időpontot.

Így hiába tudom, hogy kiégett, mert az autó azt is megmondja melyik volt az a galád, de én otthon nem állok ennek a műveletnek neki. Szóval ez esetben várhatóan 2 hétig félig vakon közlekedek.

Nem fogok buszozni emiatt, vagy pedig autót bérelni.

2023. nov. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krwkco ***** válasza:

"Rengeteg kiégett izzós nem megfelelő világítással rendelkező autó közlekedik. Mi a nehézség az izzó cserében? Általában régi autók közlekednek így...."

1. Észre kell venni, hogy nem világít az egyik lámpa.

2. Venni kell új izzót. Mert az izzókészletben nyilván az előző kiégett van.

3. Fel kell nyitni a motorháztetőt!

4. Ha régi és nem felülmotorizált autóról van szó, akkor van heky a reflektor mögött. Be kell nyúlni, ki kell pattintani a foglalatot, kivenni az izzót, berakni az újat és helyesen visszarakni a foglalatot.

És vannak akik már az első lépésnél elbuknak. :-) Ilyen az élet, ilyenek egyes emberek. :-(

2023. nov. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nemaRendőrség ***** válasza:

Egy hete cseréltem első tompítottakat a “téli szettre”.

Borzalmasan utáltam minden percét, koszos, kényelmetlen stb.

2023. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!