Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ideiglenesen kivont autó...

Ideiglenesen kivont autó megvásárlása hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Van egy gazdag ismerősöm, akinek van a nevén 2 autó, ami a garázsában áll 9 éve, azóta ki van vonva a forgalomból mindkettő. Üzemképes volt teljesen, amikor letette őket.

Jelképes 2-300 ezer ft-ért adná oda őket, viszont h sikerül beindítanom, és újra kap papírokat, 2-3 millió ft-ért lehetne hamar eladni őket.


Hogyan zajlik a papírmunka?

Ha a nevemen lesz, mit kell tennem, hogy kapjon újra rendszámot?

Magyar autó mindkettő.

Meg tudom spórolni valahogy az átírást meg a biztosítási díjakat, amíg nem találok vevőt?

Mit javasoltok, hogy csináljam?


Beindításhoz nem értem sajnos, de az üzemanyagot teljesen leszívnám, töltenék bele prémiumot, majd lecserélném a legtöbb folyadékot és szűrőket. Új akksi, gyertyák, majd indító próba gondolom. A nagyját kicserélném én, ha megéri persze, és indítható.

Kell keresnem autószerelőt, az biztos, de szerintem max 300-400 ezer ft menne még rá a 2 autóra mindennel együtt, és még így is megérné megvenni szerintem. Legrosszabb esetben is duplázom a pénzem.

Ha nem indul be, akkor is kiárulom alkatrésznek. Helyem van tárolni őket.


nov. 19. 23:47
 1/4 nemaRendőrség ***** válasza:

Megspórolni a biztosítást stb úgy tudod, ha nem rakod vissza forgalomba.

Hátránya hogy szerelőhöz csak vontatva mehet, de állapotukat tekintve nem olyan nagy baj.

Mikor elkészült akkor pár perc az okmányirodában.


Az összes nepper kiveszi ideiglenesen a forgalomból, hogy ne kelljen rá semmit fizetnie. Ha megvette az eladó akkor átíráskor vissza is rakatja az okmányirodában

nov. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nemaRendőrség ***** válasza:

De amúgy csak a gumik és felnik rá 3-400e forint, minden más mégegyszer ennyi, és akkor nem volt még kipróbálva.


Akkor vágj bele, ha van minimum 1.5 milliód a javításra/kocsi, vagy ha akkor kezded a másodikat mikor az elsőt eladtad

nov. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon bűzlő történet, 2-3 milliót érő autót nem adnak 2-300 ezerért.

Pláne úgy, hogy leírtad, nem értesz hozzá.

9 év alatt még a garázsban állva is tönkre mehet az autó, csak kellene érteni hozzá egy picit, legalább a várható költségeket felmérni, mert szinte kizárt, hogy max 3-400ezer.

Autóként eladni meg azt tudod, ami a tulajdonosban van, tehát a nevedre van íratva.

nov. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megveszed, haza viszed kötelező nélkül (nyugodtan, ha elkap a rendőr mondd hogy kissebbségi etnikum vagy), ha haza vitted menj be a biztosítóhoz és kötsz rá kötelezőt.
nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!