Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első órán nem tudtam fogáspont...

Első órán nem tudtam fogásponton tartani a kuplungot. Mit csinálhattam rosszul?

Figyelt kérdés

Az volt a feladat hogy szépen engedjem föl a kuplungit amíg el nem kezd lassan gurulni a kocsi.

Viszont amikor elért a fogásponthoz, azthittem a lábammal tartom a kuplungot, mégis gyorsabban és gyorsabban gurult az autó. Az oktató pedig azt mondta, hogy teljesen felengedtem a kuplungot.

Lehetséges, hogy magyobb erővel kell ellentartanom a kuplungnak?


2023. nov. 23. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Minél feljebb engeded, annál gyorsabban fog gurulni. Egy bizonyos sebességig persze, tehát nem gyorsul a végtelenségig, ha a gázt közben nem nyomod. Ha nem akarsz olyan gyorsan gurulni, mint amilyen gyorsan gurul teljesen felengedett kuplunggal, akkor ne engedd fel annyira.


Elsőre nem egyszerű ez, gyakorlást kíván. Nincs ezzel semmi baj, majd kialakul. Idővel oda sem kell majd figyelned rá, reflexből megy majd.

2023. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lassabban engedd, es ott tartsd meg, amikor elkezd gurulni. Azt is fontold meg, hogy menj vekony/kemeny talpu cipoben vezetni.
2023. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
0%
Ha megindul az autó és gyorsabb, mint ahogy akarod, akkor kicsit fel kell engedni a kuplungpedált. Így kell megtalálni a jó pontot. Két irányból közelítve.
2023. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Ha feljebb engeded a pedált, még gyorsabban fog gurulni. Köszönjük krwkco.
2023. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivan? Ez olyan, mint az ellentétes fék. Még mielőtt hörögne, úgyis érzed, na akkor kell gázt adni. Egyébként szépen lehet gurulni kuplunggal métereket, nálunk a parkolóból így szoktam kimenni, mert nagyon gáz helyen van és kb. mint egy göröngyös földút, egyesben lehet menni.
2023. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:

Igazad van. Rosszul mondtam.

A felengedéssel ellentétes irányban vagyis lenyomással kell csökkenteni a kuplung hatását. Így kell két irányból az optimális pontot megkeresni.

2023. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, valamiért nem jutott eszembe, hogy ellentétesen nyomjam vissza, holnap 10-kor vezetek, kipróbálom
2023. nov. 23. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!