Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudom megnézni, rákeresni,...

Hol tudom megnézni, rákeresni, hogy a legújabb szériás puretech autóknak vezérműlánca vagy szíja van?

Figyelt kérdés
Ugye ezeknek olajban futó vezérműszíja van. De úgy hallottam, hogy láncosak már a legújabbak. Hol tudok ennek utána nézni? A peugeot weboldalán nem találok ilyen infót.

nov. 23. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Google
nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a motorkódból megállapítható, de ha 2022-nél korábbi, akkor biztos szíjas. Sajnos sehol nem találom, hogy mi a láncos motor kódja. Lehet, hogy felhívnék egy márkaszervizt, ott biztos tudják. Akkor már azt is meg tudod kérdezni, hogy szíjas esetén most mennyi az ajánlott csereperiódus és annak a költsége. Így egy szíjas is bevállalható annak tudatában, hogy azonnal cserélteted a szíjat, ha nincs számla róla, hogy mostanában elvégezték. Természetesen az üzemeltetési költségekbe bele kell kalkulálni, hogy a jövőben is sűrűbben kell ellenőrizni/cserélni, mint az eredeti specifikáció, amivel az autó kijött. Mivel olajban fut, így valószínűleg jóval nagyobb költség a cseréje, mint egy hagyományos szíjé, mert több szerelési munkát igényel.
nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy. Nekem volt újonnan vett PSA-m. 30k km- nél ment először trélerre. Ipari hulladék.
nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bármelyik alkatrész webshopban. Unix, bárdi stb.
nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a láncos sem garancia rá, hogy problémamentes motor lesz. Az mondjuk nem szokott elszakadni, olajzási gondokat okozni előjel nélkül, de nyúlni, csörögni tud, és akkor ugyanúgy cserélni kell, és nem olcsó mulatság. Sajnos erre nem kevés példa van, beleértve a Peugeot is (Prince motor). Ez mondjuk remek alkalom egy kis német fikázásra, mert a BMW-vel közösen fejlesztették, és a német autókban is pont akkora szar volt. :)
nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as, sajnos már a legtöbb új autó ilyen. Nem minőséget, hanem már csak minőség érzetet adnak.....
nov. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!