Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » PD elem hibájára utalhat ez a...

PD elem hibájára utalhat ez a jelenség?

Figyelt kérdés

2001 1,9 PD TDI Passat


Sokallom a fogyasztását. 1esbe hogyha elindulok van hogy ilyen 25-30 literes fogyasztást ír az autó. Kis gázfröccsel szoktam indulni, nem padlózom az autót. Üzemanyag takarékosan közlekedem. Menet közben is ilyen 8-9 literes fogyasztást jelez, miközben apósom Passatja ( ugyan ez a setup ) ilyen 5-6 liter között mozog.. Cseréltünk 1 hétre Passatot kíváncsiságból.. Ő sem tudta azt a fogyasztást tartani az enyémmel mint a sajátjával, miközben én tudtam tartani azt a alacsonyabb fogyasztást. Mind a kettő autó full gyári állapotban van. Az enyém hidegen, indításkor eléggé füstöl, amikor bemelegszik viszont füstmentes. Ez utalhat arra hogy valamelyik PD elem nem jó?


nov. 25. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Arra, vagy valami másra.
nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hibás porlasztás miatt persze, hogy fogyaszthat sokkal többet.

De a teljesítmény is jelentősen csökken.

Anno egy szívódízelesnél volt olyan gyenge a motor rossz porlasztók miatt, hogy alig akart felmászni egy emelkedőn. Mondjuk az nem is kukorékolt hibás porlasztás miatt, egyszerűen csak füstölt mint egy kohó.

nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem gondoltam volt. 😃


Még azt hozzáfűzném, hogy volt korrekciós érték nézve, és az egyiknél eléggé határértéken volt.

nov. 25. 09:42
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Köszi! Enyém csak az első indításkor füstöl, majd abba is marad amikor már mentem vele kb 5-10 kilométert. Menni megy rendesen. Csak a fogyasztása ami nem tetszik. Átlag 9 literes fogyasztás nagyon sok szerintem. Pedig üzemanyag takarékosan használom.. És mégis.
nov. 25. 09:45
 5/6 anonim ***** válasza:

" Pedig üzemanyag takarékosan használom.. "

Ez mit jelent nálad, csak nem azt hogy 5.-ben van 40-nél.???

nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem pörgetem ki 2,5-3ezer fordulatig. Általában olyan 2ezerig pörgetem vagy 1,7. Nem padlózva indulok el. Hanem kisebb gázfröccsel. Nem pazarlóan vezetek. Ilyen árak mellett muszáj figyelni ezekre.
nov. 25. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!