Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vajon miért mondja egy nepper...

Vajon miért mondja egy nepper hogy nem tud az autó teljes vételáráról számlát adni, csak egy részéről?

Figyelt kérdés
Mi oka lehet hogy ezt mondja?
2023. nov. 25. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert kevesebb után kellene adót fizetni. Meg ha van vmi az autóval és visszaköveteled a vételárat akkor lobogtatja a szlát, hogy te csak 500e-ért vetted az autót nem 800-ért. Csalók az ilyenek sajnos.
2023. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis adócsalás beficcenne
2023. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 L.. István ***** válasza:
100%
Te meg mondd neki, hogy nem tudod a teljes vételárat kifizetni, csak egy részét.
2023. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Én egy kereskedésben vettem kocsit ott is kevesebb lett írva . Megkérdezték mehet e így.
2023. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is kereskedésben vettem, ráadásul egy márkaszervizéből.

Ott nem is akartak árat írni rá, hanem "kölcsönösen kialkudott összeg". Erre mondtam, hogy nem, írjuk rá az árát. Ekkor jött az, hogy kevesebbet írhatnak e rá? Szintén nemet mondtam.

Így végül az az ár került rá amennyiért vettem.

Ez később egy esetleges pernél nekem kedvez.

Azért azzal nem árt tisztában lenni, hogy km és kor függvényében mivel érdemes ebbe belemenni.

Ezenkívül van az autóknak ilyen olyan "típus hibája", amik x km után várhatóak. Tehát ezeket esélytelen perre vinni. Pl cr tdiknél 250000 km nél fel kell újítani a nagynyomású pumpát, ha ez elmarad tönkrevághatja a befecskendező szelepeket, és már is lett egy laza 800000es árajánlatunk. Ez nem mindnél de gyakran előfordul!

Pl 2: a kettöstömegű lendkerék tönkremegy általában 180-250000 között, ez egy kopó alkatrész!

2023. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert amiről nincs számla, azután nem kell adót fizetni, az egész megy a zsebébe.

Másrészt, ha van egy garanciális/szavatossági vita, máris csak a szerződés szeirnti összeget tudod rajta követelni

2023. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!