Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A négyévszakos gumi hogyan...

A négyévszakos gumi hogyan teljesít nyáron amikor 40 fokok vannak?

Figyelt kérdés

4évszakos gumira váltanék

A téli körülmények már eléggé ki lettek vesézve, de nyárról nem esik szó amikor olyan meleg van, hogy a rendes nyári gumi is majd megolvad. Hogyan szuperál a 4évszakos nyáron?

Tapasztalatokra volnék kíváncsi.



nov. 28. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Jobban kopik mint a nyári, de ennyi.
nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

40°C-ban már elléggé sz@rok. Az enyém szó szerint úgy nyúlik, nyalódik le egy erősebb fékezéskor vagy kanyarban, mint radír a smirglin.

Egy ABS nélküli satuféknél valószínűleg szögletesre kopna mind a négy. De ez tényleg csak a kánikulában van, amikor 50°C-os az aszfalt.

nov. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Csuszik az auto az aszfalton ha kicsit kifeszited kanyarban. Nem ugy mint telen a rossz gumi hogy megcsuszik es elindul, hanem fokozatosan "nyulik" a kanyarban az auto. Be tudod vele venni a kanyart csak elmaszik.

Fekezesnel meg nagyon kopik.

nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha így viselkedne mint amit írtatok akkor nem engednék forgalmazni.

Semmi baj ninc svele és tökéletes .

nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
😂😂😭
nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem volt Kléber,vadi újonnan vettem.Télen pont nem volt elég tapadása,nyáron meg "ragadt" és zajos volt.Ettől még lehet,hogy van jó 4 évszakos,de nekem az a Kléber nem vált be.
nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

6

A Klébert én is meg tudom erősíteni hogy egy XAR! Nekem téli gumi volt a Kléber, télen nagyon csúszott és zajos volt. Meg is szabadultam tőle.

nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

tegnap 17:37


ha olyan tökéletes lenne, már rég nem gyártanának téli/nyári gumit.

nov. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban nyúlósabb érzetű, mint egy nyári gumi, de egyáltalán nem veszélyesen. Nyáron sokáig van világos, jók a látási viszonyok, alapvetően jó a tapadás. Itt vállalod a legkisebb kockázatot, ha kompromisszumot vállalsz az évszakos gumikhoz képest. Ha sietősen vezetsz, akkor lehet, hogy nem fog tetszeni. Ha normálisan közlekedsz, akkor szerintem a mi éghajlatunkon teljesen jó egy minőségi négyévszakos gumi.

A télivel és a nyárival is vállalsz kompromisszumot, csak máskor. Nincs tökéletes gumi.

nov. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!