Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire kell szétszedni az...

Mennyire kell szétszedni az autót kuplung ellenőrzésre?

Figyelt kérdés

Szerintem feljebb fog a kuplung mint eddig. Meddig tarthat megnézni a tárcsa milyen állapotban van, nagyon szét kell szedni az autót?

Legutóbb más miatt 8 óra munkadíjat fizettem mert eléggé szét kellett kapni az autót, de olyan magasak az óradíjak ha ez is sok időbe telik várok vele még egy hónapot


nov. 30. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyire. A kuplungot a működése után ítélik meg, nem a szétszedett tárcsa után. Csúszik? Ha nem, akkor jó, ha csúszik, elkopott. A fogáspontot pedig lehet állítani, bowdenesnél és olajosnál is.
nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
73%

Felesleges.


"feljebb fog a kuplung mint eddig"


És? Feljebb fog, akkor feljebb fog. Fog az még feljebb is fogni.


Megcsúszik? Ha nem, akkor teljesen felesleges nézegetni. Használd amíg meg nem csúszik.

nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem szokták ezért szétszedni, mert ugyanannyiba kerül a munkadíj, mintha cserélnék is. Meg tudják állapítani, hogy csere érett vagy sem az autó kipróbálásával. Régi autóknál, bowdenes kuplungnál állítható, hogy hol fogjon, lehet hogy csak egy utánállítás kell.
nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az teljesen normális nincs összefüggésben a kopással és előfordul, hogy eddig lejjebb fogott a pedál. De miért megy feljebb a fogáspont?
nov. 30. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem feljebb fog a kuplung mint eddig."

Milyen autó ez? A kuplung "természetes" kopása egy baromi lassú folyamat. Ha te változást észlelsz a fogásponton akkor valami történt.

A kuplung ellenőrzése a legtöbb autón lehetetlen szemre vételezéssel, mert konkrétan a váltót kell levenni, mint a cseréhez.

nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 Azt egy szóval sem írtam hogy normális, egyértelműen a kopás jele, de ha zavar hogy feljebb fog és bowdenes, akkor utána lehet állítani, hogy lejjebb fogjon. Ha nem bowdenes, akkor lassan csereérett lesz a kuplung, hisz akkor már kevés az anyag a kopófelületen. Amíg nem csúszik a kuplung addig nem cseréltetném, mert nem olcsó egy kuplung csere. Egy kuplung jó használat mellett több száz ezer kmt el tud menni. Városi autónál 20 éves korukban szoktak csereéretté válni, mert keveset van használva. Egy szívóbenzines autónál kb. 100 ezer ft a kuplung cseréje.
nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyúlhat a bowden, mert kidörzsölődött, illetve nálam volt olyan, hogy kezdett széthullani a kinyomócsapágy.

Kb napról napra magasabban fogott, utána kellett mindig állítani.

Végül alig tudtam oldani váltásnál.

dec. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!