Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor töltése?

Akkumulátor töltése?

Figyelt kérdés

Most volt villamosságinál az autó. Megállapította, hogy semmi baja, csak az aksi gyengébben szuperál mint kéne. 45AH.

Állítása szerint reggelre 12.11V volt benne, indításra 9V, de neki beindult elsőre.

Nekem sokszor 6-odszorra úgy, hogy az óra is lenullázódik a műszerfalon..


Azt mondta, töltsem egész éjszaka. Felraktam, halkan pezseg, 4.5A-rel tölt 1000 éves orosz töltő.


De minek? Hát az autóval jöttem haza, ami beindult..

Most hagyjam ott egész éjszaka? Mert nem hinném, hogy egy 2001/1-es orosz töltő befejezi ha feltöltött. Lesz, lehet baja, ha otthagyom reggelig?



dec. 5. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Rakd ra egy intelligens toltore regeneralasra 24 orara. Ha utana sem indit reggel elsore, akkor meg csereld ki.
dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lesz ám. Ne hagyd rajta.


Mivel vizsgálta az akksit? A feszültség tök mindegy, nem az dönti el a kapacitását. Attól mert kevés a kapacitása, attól még lehet jó a feszültség, de a feszültség mögött nincs elég szufla.


Terheléses vizsgálót kell rátenni, csak az fogja megmondani, hogy jó-e.

dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most voltam kint megnézni. Ami változott. 4.5A helyett a töltőáram már 3.5, az aksi nem melegedett fel
dec. 5. 18:03
 4/9 anonim ***** válasza:
A toltoaram csokken ahogy toltodik az akku, ez normalis.
dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elvileg az autóban minden jo, csak nagyon kis távon használom hajnalonként. 1km-t megyek vele. És volt már többször olyan, hogy indítás helyett szüttyent és 0-ra állt az óra, meg zúgott a szervó. A generátor töltése 14.5v

Annyit mondott, az autóban semmi nem fogyaszt, ha le van állítva, zárlat nincs a rendszerben, a testpontok okésak, csak 1 éjszakára tegyem fel tölteni. 1 óra elteltével 4.5-röl 3.5-re csökkent. Pezseg, halkan, bűz nincs, a töltő langyos, az aksi hideg.

dec. 5. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Majd este 10-kor vedd le, addig had toltse.


A felhasznalasod mellett pedig ebben az idoben ha nem uj az akku, normalis amit produkal. Mennyi ido alatt teszed meg azt az 1km-t, inditassal egyutt 1,5-2 perc? Annyi ido alatt nem tudja visszatolteni azt, amit kiveszel belole.

dec. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Több energiát használ el a kocsi arra, hogy beindítsa a motort mint amennyit vissza tud termelni.


Ilyen felhasználás mellett havonta 1-2 alkalommal töltsd fel este

dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy automata töltőt és pár naponta tölts rá az akkura, amíg ilyen használatba van az autó.
dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lidl akciós 6000 forintos okostöltőt vegyél egyet, az lekapcsol, nem tölti túl. Tedd rá néha, hogy milyen gyakran azt nem tudom megmondani, de minél több, annál jobb.
dec. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!