Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány ampert fogyaszthat egy...

P. Tibor kérdése:

Hány ampert fogyaszthat egy Suzuki Swift akkuról, amikor ráadom a gyújtást (még nem indítok) és bekapcsolom a tompított fényt?

Figyelt kérdés
Átmeneti ellenállást szeretnék mérni a saruknál, feszültségesés révén. Ha tudnám, hogy pl. 10 A folyik, és mondjuk 200 mV feszültségesést mérnék az egyik sarun, akkor 20 mOhm (0,02 Ohm) lenne az átmeneti ellenállás.

dec. 8. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Tompított: 2x55W

Helyzetjelző: 4x5W

Rendszámtábla világítás: 2x5W


Világítás összesen 140 W + ac pumpa, műszerfal, rádió stb. Én olyan 15-20 amperre saccolnám.

dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

összeadod az izzók teljesítményét és a megadott W értéket megszorzod a feszültségel igy megkapod az árameröséget.


a H4 es tompitott izzó 55w a helyzetjelző 5W+ a rendszámtábla világitás is 5W os szerintem


tehát fog világitani 5 darab 5W+ 2 db 55W

Add össze, szorozd be és megkapod a kb áramerőséget

dec. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csakakipcsaknak: én inkább osztanám a teljesítményt a feszültséggel:-)))
dec. 9. 09:02
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy trükk jutott eszembe. Először megmérem a feszültségesést világítás nélkül. Aztán bekapcsolom a világítást, és érzékelem, hogy mennyivel nő meg az átmeneti feszültség. Ezt a "növekedést" a világítás 140/12 árama idézi elő. Ebből számítom ki az átmeneti ellenállást.

Apró szépséghiba, hogy a világítás bekapcsolásakor magának az akkunak is csökken a kimenő feszültsége, de szerintem ez nem szól bele jelentősen.

dec. 9. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!