Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Laguna 1.5dci (3.gen)...

Renault Laguna 1.5dci (3.gen) mennyire megbízható autó?

Figyelt kérdés

dec. 10. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

1.5dci motor pont,hogy kerülendő, bármibe is rakták Ezen felül még Laguna is🤪

Ismerősi körben volt olyan akinek többet volt szervízben mint otthon.

dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
A 3. Generációs renaultok jók, és megbízhatóak!
dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
A laguna a lehető legmegbizhatatlanab tipusok egyike. Szopórolerrel vágyóknak ajánlott😉
dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Mondjuk most így még nem vagyok teljesen biztos
dec. 10. 13:57
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
A nissanokat is addig ajánlják, amíg nem Renault motor került bele és ez nem véletlen.
dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
A 3.gen laguna jó lett, csak a 2.gen okozta rossz híre rajtamaradt, hozzáteszem alaptalanul, később ezért is lett belőle talisman. A 110lovas 1.5dci motorok pedig nevetséges fogyasztással kimennek a világból, amik előtte voltak 106lovasok azok voltak a csapágyasodós szarok.
dec. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Nekem és több ismerősömnek is 1.5 dCi-vel szerelt Reanultja (Clio, Megane, Laguna) van. Ezek mind 2006 utáni dCi-k, így már nem Delphi, hanem Bosch befecskendezésük van, illetve a kezdeti dCi-motorokhoz képest jóval stabilabbak a hajtókarok. Több százezer kilométert tesznek meg ezek az autók megbízhatóan, csekély fogyasztással. Nekem 110 lóerős dCi van, közel félmillió kilométerrel, nagyon elégedett vagyok vele, kellően dinamikus pályán is.


Ez a cikk is az (2006 utáni) 1.5 dCi-motorok megbízhatóságát támasztja alá:

[link]


Én saját tapasztalatom alapján ajánlani tudom ezt a motort, de figyelj az évjáratra (2006 utánit preferáld) és a szigorúan betartott olajcserére 10 ezer km-nként.

dec. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben,nagyon szépen köszönöm.

Akkor így nyugodtan nézem ezeket a autókat

dec. 11. 07:50
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én renault márkaszervizben dolgoztam 2 évig, a 2008-tól gyártott dci-k 1.5 vagy 2.0 300-350000 körül kezdett rosszalkodni bennük 1-1 befecskendező szelep (sok márkánál ilyenkor már régen kicserélték mind a 4-et). Ha ez előbb bekövetkezett, akkor az még garanciális időben előjött.

Kifejezetten tilos bebikázni őket, függetlenül attól, hogy sokan miket állítanak. Ezt az értékesítők mindig mondták az új autó átvételkor, miután megkapták a fejmosást. Azért, mert a multiplex hálózatát haza vágja, aztán innentől kezd érdekes hibákat produkálni. Javítása 5 éve karcolta a 150-et. A multiplex fogja össze a min 15 (kortól függően több is lehet) vezérlő elektronikát.

Alapvetően 1 típus hibájuk van, a részecske szűrőbe menő nyomás különbség érzékelő szilikon csövei kilyukadnak. 5 éve 15000 ft volt munka díjjal.

2 év alatt 1 db részecske szűrőt cseréltünk, 0 db-ot küldtünk el tisztítani. Az előbbi is csak azért, mert a mastert városon belül étel szállításra használták. Szóval a dcik 300000 nél még biztosan a gyári bontatlan részecskeszűrőkkel közlekednek.

Nekem is volt 1.5 dci-m 280000 km-nél még minden eredeti volt benne, mikor eladtam. Lendkerék lett cserés, de ezt már az új gazdája fizette.

dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De szelepfedél tömítést, jeladókat, légtömegmérőt és lambdaszondát sem kellett cserélni?
dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!