Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kifúj a kipufogó - javítható?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Kifúj a kipufogó - javítható?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom, tudom, nem sok látszik, de nem tudtam ennél normálisabb videót csinálni. Próbáltam tapogatni, de nem érzékeltem nagyobb lyukat, a telefont meg nem bírtam sehogy normálisan odahelyezni alá anélkül, hogy teljesen elfókuszáljon. A hidegben vettem észre, hogy kifúj a hátsó dob. Mivel lyukat nem találtam rajta, vagy olyan kicsit, hogy nem is érzem kézzel, ezért lehet, hogy az összecsatlakozásánál, a hegesztésnél nem stimmel már valami.


Szerintetek érdemes lenne elvinni kipufogóshoz javíttatni, vagy kiröhögnének ezzel a kis problémával? Ha csinálós, szerintetek mennyi az esély rá, hogy új dob nélkül megúszom? Mennyire szokták ezt hegesztgetni ilyen esetekben?



dec. 11. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Igen,kifognak röhögni ! A kipufogódobok belülről rohadnak kifelé, vagyis ha neked már lyukas, akkor a lemez nagyrésze úgy elvan rohadva,hogy nem tudják már hegeszteni, vagy többe kerülne mint egy új dob.
dec. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Ezen a kipuffogó dobból a bemenő cső rohadt ki, a javitás valószínűleg csere lesz. Vagy felmotkánykodik egy valamilyen dobot oda. Sok vas nincs ott amihez heggeszthetne.
dec. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem qrvára nincs olyan sasszemem, mint az extrajóindulatú 1-eskének, pedig egy 26"-on monitoron néztem hd minőségben, de annyit látok, egyben van a dob, nem rozsdás.

Olyan meg létezik, hogy a csőcsatlakozásnál fúj ki, mert tömítőpasztával rakták össze, ami megadta magát.

Lehet javítani, miért ne lenne érdemes? Ezért vannak a kipufogósok.

dec. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 Talán szemüveget is kellene csináltatnod, mert még telefonon is látszik,hogy a dob tövéből okádja a füstöt,vagyis valószínűleg az van amit a 2-es is ír. Én már ilyen miatt cseréltem dobot. Konkrétan leszakadt a csonkról. Ha meg kicsit rákerestél volna a dobra fikázas helyett,akkor láthattad volna,hogy a csőcsatlalakozás arrébb van.

Okoskodás az nagyon megy, de gondolom egy dobot se cseréltél életedben, én viszont többet is, és hiába fényes kívülről, mert ezeket belülről rohasztja el a pára, és ha kifúj,akkor ott nemnagyon lesz mihez hegeszteni, mert egyből átég a papírvékony lemez. Ráadásul még a belseje is össze szok szakadni. 30 ezer egy új dob, és kár szórakozni taknyolással még ha lehet is, mert a vége úgyis csere lesz

dec. 11. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha a dob lyukas, azt csakis cserélni érdemes, bármilyen hegesztés csak max. 1-2 hónapot fog bírni, aztán megint kilyukad.


Minden ilyen megúszás kérdésnél felmerül a kérdés, hogyha egy kipufogódob csere nem fér bele, akkor biztos megengedhetsz magadnak egy autót? Add el vagy csináltasd meg rendesen.

dec. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elvittem szakemberhez. Simán meghegesztette. 4 ezer forintból megvolt. Köszönöm a válaszokat!
dec. 11. 19:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Tök jó, majd pár hónap múlva írj, amikor megint lyukas lesz.
dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Majd pár hónap múlva, ha megint lyukas lesz, kap új dobot. Erre a kocsira nem olyan drága az sem. De egyenlőre, mivel a rendszer többi része jó, így célnak megfelel a filléres hegesztés.
dec. 12. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább 3D nyomtatta a hiányzó részt az embered, de oké, nevezzük szerényen csak hegesztésnek! Le a hajjal amúgy, ha kettőnél több hónapot kibír télen.
dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!