Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rohadt be szakadt kipufogó...

Rohadt be szakadt kipufogó dob javítható vagy cserélni kell?

Figyelt kérdés

[link]


A lényeg hogy műszakin át menjen.

Ha egy lakatos ezt meg hegeszti vagy valami fém lemezt oda hajtogat és rá hegeszti hogy ne legyen lyuk akkor az műszaki vizsgán elfogadható vagy mindeképpen új dob kell?


2023. júl. 18. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak ez a külső palást van leszakadva, akkor tépd le róla, aztán átmegy. Ha ki is fúj, akkor csere.
2023. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lekell venni és lemezzel körbe lehet vonni, bár nem olcsó ez .
2023. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sokszor nem lehet már mihez hegeszteni,mert olyan vékonnyá van rohadva.A mai világban elég ratyi dolog ilyeneket javítgatni,több munka meg szívás lenne vele,mint ha feltennél egy újat.Műszakin szerintem nem érdemes próbálkozni az ilyen tákolásokkal.

Csak itt van egy olyan gond is,hogy ha elkezdik megbontani,kiderülhet hogy porlik szét az egész rendszer,ezt számításba kell venni.

2023. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem csak az a lényeg hogy minél olcsóbban át menjen a műszakin:D dob ilyen 20-30 ért van plusz munkadíj ezért gondoltam talán olcsóbb ha ezzel gányolnak valamit
2023. júl. 18. 10:02
 5/10 A kérdező kommentje:
3 mármint a kipufogó rendszere gondolsz azalatt hogy porlik szét?
2023. júl. 18. 10:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Olyanokra gondolok,hogy levételnél (csak javítás céljából is) amivel csatlakozik,ott is kiderül,hogy a másik cső tőben elreped,meg ilyesmi.
2023. júl. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vicceljetek már. Ez csere. Nem elég hogy körbe kéne palástolni de még a belső része is szét van égve. CSERE!
2023. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kuka! Kipufogó mindig belülről kezd szétmenni, és amikor már így néz ki, akkor nincs benne épp rész amihez lehetne hegeszteni. Venni kell másikat, és még az autó is jobban fog menni.

Az enyém közelse nézitt ki ilyen ramatyul, de gondolom belül már ko volt, és megfoghatta a kipufogógázt. Meg szerintem munkdijban se úsznád meg olcsóbban, sőt elhajtanának, hogy ők ezzen nem kínlódnak. ;)

2023. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És egyébként azt leszámítva hogy így jobban szennyezi a környezetet van valami negatív hatása az autóra?
2023. júl. 18. 11:00
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem akkor marad a csere
2023. júl. 18. 11:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!