Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elutazom 5 hétre, kivegyem az...

Elutazom 5 hétre, kivegyem az autóból az akkumlátort?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs garázs, az utcán parkolok vele.

Egyébként most kapott 2 hónapja egy új Bosch akkumlátort. 2005-ös Ford Fiesta.

5 hétre elutazom, az autó nem lesz használva, kint lesz az utcán. Szerintetek kivegyem és felhozzam az aksit a hideg és a használatlanság miatt?


Kell ilyenkor valamire figyelni, vagy csak lecsatlakoztatom és kiveszem?

Amikor visszarakom, minden a régi lesz, nem fog semmi "eltűnni"? A műszerfalon beállított időn kívül😅


Válaszokat előre is köszönöm!



dec. 11. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak kösd le a negatív sarut és kész. Felesleges kivenni. Ha tudod, töltsd is fel az aksit.
dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Én kivenném és bevinném a lakásba, ott melegebb van.
dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
Vagy kérj meg valakit, hogy hetente 1x indítsa be a gépet és járassa 15 percig.
dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mekkorát szikrázik amikor rárakod a kábeleket az akkura, ha nagyot, érdemes kiszedni, mert egy lemerült, szétfagyott akku egyből hulla lesz.

Az ilyen utólag bekötött riasztók, gázszettek, egyéb okosságok nagy áramzabálók lehetnek.

dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 veterán vas ***** válasza:
50%

Nem tudjuk pontosan milyen idő lesz 5 hétig, lehet hogy nem fog fagyni, de lehet akár mínusz 15°C is.

Nem egy hatalmas súly, én biztos fölvinném a lakásba, hisz' ha nem leszel otthon akkor nem is lesz útban.

Na és az sem elhanyagolandó, hogy akku nélkül elég nehéz ellopni. 😉

Aztán amikor hazajössz -ha szükséges- esetleg kaphat egy kis rátöltést.

dec. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell, semmi értelme.

A közhiedelemmel ellentétben a hideg nem árt az akkunak.

Valamennyit fogyaszt a riasztó, de 5 hét alatt nem valószínű, hogy lemerüljön.

dec. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy jó állapotú, szinte új akkunak, ha az autó elektromos rendszeres is rendben van, nincs semmilyen utólagos fogyasztó, ami csontva leszívná, röhögve ki kell bírnia egy hónapot. Én nem piszkálnám.
dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

# 15:20


Ilyen aksit sajnos már vagy 10 éve nem láttam (régebben mintha tényleg többet bírtak volna).

Utóbbi kb. 10 évben azt tapasztaltam, hogy hidegben vagy rendszeresen járatni kell, vagy cseptöltésre tenni, vagy bevinni az aksit melegre.


Az aksi gyártóknak is az az érdeke, hogy viszonylag hamar elévüljön a termékük, gyártási költségeken spóroljanak, profitot maximalizáljanak.

dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek 😊


Inkább kivettem, és betettem a csomiba, ott talán picit melegebb van, mintha csak lekötöm és otthagyom.

Lakásba inkább nem akartam felvinni, mert félek az aksiktól, valamint nem tudna senki bemenni ha baj lenne 😅

(Tudom nem lenne, de nah, elég parás vagyok)


A kéziféket sem húztam be, mert tavaly megjártam, eléggé beragadt és nagyon nehezen engedett ki. Sebességben hagytam, és patkának van fordítva a gumi.

dec. 16. 13:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmivel nincs melegebb a csomagtartóban.


Így sok értelme van kérdezni, ha utána egyik választ sem fogadod meg. :D

dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!