Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autómat,kötelező...

Eladtam az autómat,kötelező nekm is jelenteni?

Figyelt kérdés
vagy csak javasolt-én vagyok az eladó!

#autó #eladás #eladó #jelentés #tulajdonváltás
dec. 13. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 14 napon belül a saját érdekedben is jelentsd be.

Az okmányirodában nyoma kell hogy legyen, különben képes bármilyen tetves budapesti parkolócég rádszállni, és végrehajtani.

dec. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kötelező, de szerintem nem szankcionálják, ha elmulasztod.

Online is intézhető, szóval nem egy nagy kényelmetlenség.

dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
sajnos online nem sikerült
dec. 13. 13:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját érdeked.
dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Júliusban adtam el, akkor szar volt az online felület.

Igen, kötelező, ne légy hülye, menj be.

dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha átiratja, akkor nincs baj belőle, ha nem, akkor jönnek majd neked a büntik és minden. Saját érdeked lejelenteni.
dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Nem tanácsos a 15 napot kivárni, mert kis "szerencsével" az új tulajdonos, már a vásárlást követő napon is bajba kerülhet (karambol, tilosban parkolás, gyorshajtás)

Sokan az adásvételire, még az eladás pontos idejét is rögzítik (óra/perc) hiszen a vásárlóval már hazafelé menet is történhetnek hasonlók.

Vagyis érdemes a lehető leghamarabb bejelenteni, erről kapsz egy papírt, amit gondosan elteszel, és nincs tovább gondod.

dec. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Ezen mi nem sikerül online?

Ha rendszerhiba, akkor próbáld másnap.

Vagy extrém esetben foglalj egy időpontot egy tetszőleges kormányablakba online és akkor várakozás nélkül bruttó 2 perc alatt el tudod intézni személyesen is.

KGFB-t se felejtsd el lemondani


#7: Annyira sokan, hogy ez az alap, a birtokbaadás időpontja percre pontosan megadandó a 4 példányos nyomtatványon

dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem se sikerül online a webes ügysegéden. Tavaly ott jelentettem be jó volt

5 napja próbálom, de nem enged tovabb a kormányablak kiválasztása után. Azt írja hogy nem lehet végrehajtani fáradjak be. Ezek szerint másoknak se volt jó. Így mehetek be..egyebként az eladónak 8 napon belül kell leadni, a vevőnek meg 15 napon belül jelenteni.

febr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!