Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Arol 2T olaj 2006-os...

Az Arol 2T olaj 2006-os Malaguti F12 robogóban okozhat valami kárt?

Figyelt kérdés
Újonc robogós vagyok, ma délután voltam a kútra olajért, mert már kevés volt benne. Eddig teljesen szintetikus Dynamic olajat használtam, most is azt vettem volna, de a kutas ajánlotta nekem az Arolt, mert az sokkal olcsóbb, igaz, fele annyi is van benne. Ott abban a pillanatban még azt hittem, hogy de jót tett velem ez a kutas, mert megspóroltam 5000 forintot... aztán amikor utána olvastam, láttam írják, hogy szar, lerakódik meg ilyesmik. Ráadásul a robogóm külön olajozású, így van bennem egy kis félelem, hogy esetleg a lerakódás miatt eldugulhat... ha rendszeresen járok vele, és rövid idő leforgása alatt kijárom belőle az olajat, akkor ugye nem fog lerakódni?

máj. 14. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fog semmi lerakód, ellemben a legócskább 2T olaj,ami nem való a mai modernebb kétüteműekbe. Valószínűleg ha megnézed a robogód használatiját, akkor az Arol nem is tudja azokat a szabányokat, amiket a motorod gyártója előír.
máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a hosszútávú használata mit okozhat később, ha valaki ilyet használ? Kevesebb km-t tud elmenni felújítás nélkül a motor?
máj. 14. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen
máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már megvetted használd el, de máskor vegyél normálisat, 1-2 hónapig használva azért nem lesz ennek negatív következménye.
máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiszívtam fecskendővel és töltöttem a helyére normális szintetikusat, biztos, ami biztos. :)
máj. 16. 07:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!