Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Guminyomás csökken magától,...

Guminyomás csökken magától, de miért? 2,2-ről 1,8-ra 1 hét alatt. Mi okozza?

Figyelt kérdés

A következő van:


Volt egy 3 éves gumim, ezek eresztettek 4-5 nap alatt is kb 1,7-re, és betudtam a korának, hogy biztos amiatt már foszladozik az anyaga és vacak.


oké, pár hónapja tetettem rá jó minőségű új gumikat, hát ez is ugyanazt csinálja, de ez a 2,2-ről csak 1,8-ra. érdekes, hogy onnan viszont nem süllyed tovább a nyomás értéke.


megint visszavittem a gumishoz, nem talált hibát, de mindegyiket leszedte és az alufelnit megtisztította, a gumi alatt rárakódott mindenféle mocskot lecsiszolta tulképp, és ennyi. Gondoltuk, ez volt a gond, mert ugye így nagyon apró hézagokon esetleg ereszthet.


De azóta is ezt csinálja. továbbra is 1,8, teljesen hiába viszem fel hetente 2,2-re.-


van ötletetek, mitől lehet?



dec. 15. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Szelepet nézd meg, illetve a peremet is szappanos vízzel le kell ellenőrizni. A gumi oldalfalán rajta van a max nyomás, fújd fel annyira; jobban fog látszani hol ereszt.

Nekem egy egész pici rajzszög volt benne, nagyjából hasonló nyomásvesztést okozott. Ha nem fúj buborékot, a megemelt nyomáson lehet füllel is hallod, hogy hol ereszt.

dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Na vajon miért?

Hát ereszt valahol.

dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

1. Ha már füllel hallod akkor az leereszt pár óra alatt nullára.

Pont aza biztos hogy vizbe teszük és a buborék megmutatja.

dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
felni pereménél elszökik a nyomás nincs jól ráfejtve a gumi volt nálunk ilyen már
dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
75%

- Felni rozsdás vagy deformálódott, a mai tömlő nélküli abroncsok erre érzékenyek.

- Szelepek elöregedtek.

- Egyéb.

dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na de mind a 4 egyformán ereszt? hát nyilván ereszt, csak az a fura, hogy mind a 4 pontosan ugyanannyi idő alatt és ugyanolyan mértékben, na meg pont 1,8-ra, de tovább nem. ennyi véletlen egybeesést nem tudok elképzelni.
dec. 17. 11:54
 7/7 A kérdező kommentje:

5

új szelepeket is tettek bele. viszont na ezt eddig még senki se mondta, hogy esetleg a felnivel lehet a gond, hogy eldeformálódtak. végül is 16 évesek szóval éppenséggel ez is lehetséges, na de erre hogy jövök rá 100% biztonsággal?

dec. 17. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!