Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nyikoroghat az autó...

Miért nyikoroghat az autó éles balra kanyarodásnál?

Figyelt kérdés
A következő történt. Ma mentem az autómmal (Volkswagen Golf 4) körforgalomban és végig nyikorgó hangot hallottam előlről (fogalmam sincs melyik oldalról) aztán még párszor hallottam éles balra kanyarodásnál. Mikor leszerettem volna videóztatni a jelenséget szintén egy körforgalomban, akkor már nem produkálta. Fékezés nem volt mikor ez történt mielőtt valaki a fékekre gyanakodna. Szerintetek mi lehet a hiba? Természetesen hétfőn az első utam lesz a szerelő…

dec. 15. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Hosszbordás szíj.
dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ez miatt adhat ki hosszan olyan hangot balrakanyarodásnál mint nagyanyám nyikorgó kerítés ajtaja? 🤔
dec. 15. 22:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, lehet félreértettem. Csak menet közben, kanyarodáskor csinálja?

Akkor a gumit radírozza. Nézd meg, hogy nem kopik-e félre. Viheted futómű állításra.

dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen csak balra kanyarodásnál.
dec. 15. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán nem kéne olyan nagy tempóban közlekedni, hogy csússzanak a gumik. Azok csikorogtak. Gondolom nem is mai darabok, jól meg is vannak keményedve,ezért mégkevésbé tapadnak.
dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A gumis csikorgás nem ilyen. Ennek inkább fémes hangja volt.
dec. 15. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is fék.
dec. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fékbetét el van kopva.
dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!