Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autón napfénytető cserélhető...

Autón napfénytető cserélhető simára?

Figyelt kérdés
Új atót tervezek venni és egy nagyon jót találtam egyetlen (számomra) hátránnyal, hogy napfénytetős egy kis téglalapnyi méretben. Szerintem eléggé elcsunyitja kivül-belül is, mellette haszontalannak gondolom. Az a kérdésem hogy pénzt nem számolva, ez az elem cserélhető lehet egy másik autó tetőre amin nincs rajta ilyen?

dec. 17. 15:24
1 2
 1/16 hypno ***** válasza:
61%

Nem.

A tetőlemez hegesztéssel csatlakozik a karosszériéhoz. Amire eleve kivágottetőlemezt hegesztenek - mert napfénytetősnek készül - azon csak roncsolásal (le kell vágni a régit és egy teli lemezt kell hegeszteni a helyére) módosítható a dolog

dec. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem sajnos. A tető egy lemez - amibe értelem szerűen vágtak egy lyukat a napfénytetőnek. Ezt bejavítani már nem lehet szakszerűen és a tető a vázszerkezet része.
dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Újat kérdheted úgy hogy ne legyen rajta.
dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Aha szóval kész volt egybe az autó és utológ készítették bele a lyukat neki? Hát ez nem a legjobb hír de mindegy ennyi bajom legyen, kb 4-5 évre tervezem ezt az autót
dec. 17. 16:00
 5/16 anonim ***** válasza:

Egy új autót emiatt nem vagdosnék, hegesztenék, fényeznék újra. Márkaszerviz gyári új alkatrészekkel szerintem horror áron vállal ilyet. Ha nem márkaszervizbe viszed, akkor meg gondolom ugrik a karosszériára az átrozsdásodási garancia. Rendelni gondolom lehet nem napfénytetőset. Még ha várni is kell rá, inkább azt választanám.

Amúgy én direkt kértem rendeléskor elektromos napfénytetőt. Nekem tetszik, használom is. Ha lehet a következőbe is kérni fogom.

dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 Igen persze, viszont ez AutoScout-on kinézett autó, ez van és ennyi :(, De ja sokan mondják hogy milyen jó én csak még nem láttam élőbe de lehet. meg arra figyelmeztetnek hogy beázik, ez mennyire igaz?
dec. 17. 16:33
 7/16 anonim ***** válasza:

A 20 éves beázik. Az új azért ritkán.

A napfény nem sokat ér, de kellemes időben amikor még nem akar légkondizni az ember sokkal jobb a tetőablakot nyitni, mint a sima ablakokat, sokkal komfortosabb.

dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A 20 éves se ázik be olyan könnyen, mert úgy vannak megcsinálva, hogy van rajtuk vízelvezető. Tehát ha a tömítés át is enged, akkor se fog a víz becsorogni az utastérbe. Arra mondjuk figyelni kell, hogy ezek vízelvezetőcsövei ne duguljanak el. Meg persze benne van a pakliban , hogy pont akkor romlik el mikor nyitva van. Becsületes nepper mondta azt hiszem BMW-nél egy videójában, hogy vételkor ki kell próbálni, aztán soha többet, mert az összesénél elromlik. Én inkább zajosnak mondanám. Volt ilyen F Astrám, és 16 évesen se ázott be, de a szélzajt elég jól jött onnan.
dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 hypno ***** válasza:

#4


"Aha szóval kész volt egybe az autó és utológ készítették bele a lyukat neki?"


Azt mi honnan tudhatnánk?

Gyárilag lehet telitetős, vagy napfénytetős. Ha az utóbbi, akkor nem vagdosnak semmit, hanem a megrendelésnek megfelelő tetőlemezt hegesztik fel.

Ha napfénytető nélküli volt akkor persze utólag is faraghatott rajta a tulaj, vagy az ő megbízásából egy szervíz, de fordítva akkor sem megy.

dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#7 Ez egy 14 éves kocsi lesz, ugyhogy kb pont jó akkor, valamint ezért tartom hasztalannak mert pl én klimát sose használok az a legjobb ha lehuzom tövig az ablkaot jön a szél a kezem meg kint. Klíma csak akkor volt használatba ha valaki kölcsönkérte a kocsit 😂

#8 Igen én hasonlóra gondoltam hogy ha szar lesz akkor csak BMW-n 🤣, de én egy skodát veszek, az meg az egyik leg megbízhatóbb autó

dec. 17. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!