Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok az olajcsere...

Mit gondoltok az olajcsere azon módjáról, mikor a nívópálca nyílásán keresztül kiszívják az olajat leeresztés helyett?

Figyelt kérdés
Kényelmesebb megoldás mint a kocsi alá menni leereszteni az olajat?

dec. 25. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Kényelmesebb persze csak egy csomó gané ott marad az alján. Mi ugycsináljuk, hogy autópálya után amikor jó híg az olaj. Ja és még az aknán előre/hátra is basz🥊gatva van az autó, hogy minden jöjjön ki. Ja és báttyád 7ezernél cseréli!
dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Megnéztem a kocsimnál, a nívó kb az olajteknő legmélyebb pontjánál található így kb a legtöbb olajat ki lehetne szívni. Hát igen a sok ganéból kicsi talán ott marad.
dec. 25. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj te tudod, de minél jobban figyelsz a jó olaj cserékre annál jobb a motornak.
dec. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyors, kényelmes és tróger módja az olejcserének.
dec. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Haszontalan.
dec. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kókányolás...


Most meddig tart felállni 2 teglára, rámpára, fára, anyámkínjára... Alá mászni és kicsavarni 1 csavart?

dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kényelmes?! A legtöbb szervizben van csápos emelő, vagy legalább egy akna. Óránként 15-20e Ft-ért ezt a "kényelmetlenséget" szerintem be lehet vállalni. Vagy most otthoni házilagos megoldásról beszélünk? Nekem az autóm alulról burkolva van. A szerviznyílás meg nagy. Ha nincs megemelve a kocsi, nem lehet rendesen lenyitni. Egyértelmű, hogy nem otthoni kocsialámászós olajcserékre tervezték. De egy évben egyszer elvittem szervizbe, kifizettem azt a pár ezer forintot, minthogy ilyen leszopogatós módszerrel gányoljak.

Aztán tavaly nyáron végre rászántam magam: kiástam, kibetonoztam a garázsban az aknát. Egy áldás ebből a szempontból!

dec. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Rendesen megcsinálni az olajcserét otthoni körülmények között is max. fél óra, ha ez valakinek sok, akkor fizesse meg a szerelőt. Egy évig utána nem kell vele foglalkozni. Vagy rendesen csinálják vagy sehogy és bízzák szakemberre.
dec. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem kényelmesebb, sőt, macerásabb.

A leeresztésben segít a gravitáció, nem olyan egyszerű az olajat"felszívni", és az olajszűrőt is nehéz egy gumicsövön keresztül kicserélni.

Vagy gondolod a szűrőt nem kell cserélni?

dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!