Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért a tömegközlekedésben...

Miért a tömegközlekedésben szorgalmazzák a pl. elektromos buszokat, amikor még mindig rengeteg a dízeles vagy benzines autó, amik sokkal nagyobb környezetszennyezők?

Figyelt kérdés
dec. 26. 14:24
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Én tökszívesen felvennék néha csini csajokat, de: honnan tudjam hogy ők odamennek-e ahova én?

Nem akarnak jönni, csak picsognak.. akkor maradjanak ott. :)


Viszont én nem körözgetek egész nap, csak akkor megyek ha mennem kell.. :D :D

dec. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Azért mielőtt tovább ragozzátok, hogy mi mennyit fogyaszt, nem ártana megismerkedni az EURO károsanyagkibocsátási normákkal
dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?


Nem csak a tömegközlekedésben szorgalmazzák az elektromos járműveket.


Nem tudom feltűnt-e de egyre több Tesla, stb rohangál az utakon. Bizonyos nyugati országokban már eleve nagy arányban elektromos autókat adnak el újonnan.


Magyarországon ahol az átlag életkor 16 év és eleve 5-10 éves autókat tudnak megvásárolni az emberek ott nyilván nehezebb az egyént meggyőzni. Egy buszbeszerzésnél pedig egyszerre be lehet szerezni ilyen járműveket.

dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Attól hogy a szomszéd is hülye neked nem kell annak lenned. Amúgy meg több oka is van.


-Hosszú távon fentartást is nézve jóval olcsobbak

-Tökéletesen tervezhető a hatótáv töltés stb

-Sok a városban közlekedik ahol fokozottan probléma a levegő minöség.

-Az hogy más is szennyez miért legitimálja hogy a buszok is suennyeznek?

jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
24: Nem legitimálja. De autóból sokkal több van, mint buszból. Ha az összes busz elektromos lenne, az is csekély mennyiség az autókhoz viszonyítva.
jan. 13. 13:59
 26/34 anonim ***** válasza:
25 Ez kit érdekel a dolog szempontjából?
jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
26: Számolj, majd rájössz.
jan. 13. 19:01
 28/34 anonim ***** válasza:
27 Mit szeretnél számolni?
jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
28: Hogy melyik mennyire szennyező és hány db van belőle.
jan. 13. 20:19
 30/34 anonim ***** válasza:

-Mivel egy busz sokkal több kilométert fút mint egy autó igy adót befektetés megtakaritott szennyező anyag kibocsátásra vetitve sokkal kissebb. Tehát egy busz cserét sokkal jobban megéri az államnak támogatni.


-Pont mindegy a darabszám ilyen téren. Majd ha az összes busz elektromos akkor jönnek a kedvezötleneb befektetések. Aműgy az elektromos autokat is szorgalmazzák. De magyarországon nem ép az a jellemző hogy mindenki új autott vesz, ugy hogy nem igazán értem mit szeretnél.

jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!