Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 2004-ben bemutatott, mini...

A 2004-ben bemutatott, mini egyterű forma Mitsubishi Colt az jobb, különb autó mint mondjuk a vasaló Swift (2005-tol)?

Figyelt kérdés
Tudom mindkettő japán, de mégis ki melyiket választaná, mi a véleményetek róluk? Mert itt az oldalon ha megbízható autót keres valaki, szinte csak a Suzuki-kat ajánlják, holott egy Mazda 2, Mitsubishi Colt, Nissan Micra, nem sorolom tovább, ugyanolyan megbízhatóak. S talán minosegibbek is.

dec. 28. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha tudod, akkor miért kérdezed? Amúgy a Mazda rohad, másik kettő nem olyan gyakori típus, ezért nehezebb alkatrészt szerezni hozzá stb. A-ból B-be legolcsóbban a Suzuki fog elvinni.
dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem rossz a Colt, de van néhány betegsége, és a beltér például minden, csak nem minőségi. Viszont elég praktikus, méretéhez képest tágas, ebben szerintem messze übereli a Swiftet.
dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem olyan ritka a micra és jóval kényelmesebb mint a swift. A rozsda úgy is szereti mind a kettőt.
dec. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönettel. S konkrétan milyen betegségei vannak a Colt-nak?
dec. 29. 08:46
 5/15 anonim ***** válasza:
Suzuki jobb
dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az elektromos szervoval szoktak gondok lenni. Amúgy is elég kellemetlen az autó kormányzása. A váltókar oldalirányba szorul, nem tér vissza középre, de ez viszonylag könnyen javítható, csak ki kell szerelni hozzá a kapcsoló mechanizmust a váltóból. Kb. 2 órás meló. A stabilizátor rúd összekötő nagyon gagyi megoldás, hajlamos kopogni. A hátsó ablaktörlő néha önálló életet el, és nem áll le. A belső világítás lámpái széthullanak, mert minden kemény, nagyon olcsó műanyagból készült a beltérben. A fojtószelepre szokott valami hibakódot dobni, ami miatt tisztogatni, cserélni szokták, de állítólag egy szoftverfrissítés végleg megoldja. Összességében nem túl komoly problémák, de elég gyakoriak.
dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jó hogy említetted a váltót, azt hallottam, hogy ez valamelyik Citroen váltója, ami ebbe a generációs Colt-ba be van szerelve, talán a C3-ase?
dec. 29. 12:40
 8/15 A kérdező kommentje:
S itt rögtön megkérdezném azt is, hogy egy megbízható japán gyártó minek áll össze a franciákkal, amikor tudjuk, hogy a régebbi franciák váltója mennyire kotla xar? Miért nem a Mitsubishi tervezte japán váltót szerelték beléjük? Hiszen a japán autók váltója is híresen könnyen járó, precíz szerkezet... (??)
dec. 29. 12:42
 9/15 anonim ***** válasza:

"egy megbízható japán gyártó minek áll össze a franciákkal"


Mert a japán nem japán és a francia sem francia. Ezek már rég nemzetek feletti kalapos multik :P

dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én valahol azt olvastam, hogy német, Getrag váltó van benne. Amúgy ez a Mercedesszel volt közös projekt, erre az alapra épül a Smart ForFour. De a Mitsu már régebben is használt más valókat, a Carismában pl. Renault váltó volt. Szar is volt az is. Az új Colt meg egy az egyben Renault Clio. Sajnos a Mitsubishi rég nem életképes márka önmagában, ahogy a Nissan is gyakorlatilag Renault már egy ideje.
dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!