Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Német papíros eladása külföldre?

Német papíros eladása külföldre?

Figyelt kérdés
Vettem egy ritka kocsit itthon egészen olcsón, van pár baja. Arra gondoltam, hogy megcsinálom és eladom kintre. Viszont német papíros a kocsi, ugye adásvételi nélkül tudom csak elhozni a magyar tulajtól. Az autó papírjai nála vannak, az autó le lett kérdezve és nincs probléma vele. El fogom tudni adni külföldinek?

dec. 29. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
miert ne lehetne adäsvetelit irnotok? en ha veszek magamnak valamit akkor az iratokat nem hagyom egy idegennel... mondjuk en ha eladom a kocsim, akkor rendszäm levesz, es lejelentem a zulassungs amtnäl meg a biztositomnäl hogy onnan ne kelljen 1 centet sem fizetnem. Attol, hogy megvetted meg nem kötelez semmi arra, hogy Magyarorszägon forgalomba helyezd... De az adäsvetelivel bizonyithatod hogy a kocsi nem lopott. Ha az eladonäl hagyod a papirjait, ö meg bejelentheti hogy elloptäk a kocsit, hisz a papirjai näla vannak, es akkor ugrik a kocsi es a penzed is... de te tudod...
dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jogos, egy magyar adásvételit írunk de hát a kocsi nem az ő nevén van ugye aki eladja. Azzal nem tudok semmit kezdeni. Német papíron adja hozzá
dec. 29. 11:23
 3/14 A kérdező kommentje:
Papírokat
dec. 29. 11:24
 4/14 krwkco ***** válasza:
100%

"de hát a kocsi nem az ő nevén van ugye aki eladja."

Viszont feltehetően van valami szerződése arról, hogy megvette. Azt át kellene adnia Neked, hogy folyamatos legyen a tulajdonátruházások lánca.

dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ő is így hozta el pár éve egy ismerősétől.
dec. 29. 11:37
 6/14 Noren1989 ***** válasza:
100%
Akkor a fricc zsigerből kamuzik.
dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Magyar faszi, anno ismerősétől vette a kocsit de ahogy láttam van egy pár neki és nem volt ideje rá. Porosodott a garázsba 5 éve.
dec. 29. 11:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
messziröl jött ember azt mond amit akar...
dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Noren1989 ***** válasza:
100%
Átfogalmazom: hogy veszel meg valakitől valamit, ami nem az ő tulajdona?
dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod eladni, ha nem követhető vissza a láncolat az eredeti német kivonásig. Ez így donornak/bontásra jó csak.
dec. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!