Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről rendelt dolgok...

Külföldről rendelt dolgok webshop szintű eladása/legális, jövedelmező?! /?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak ötletként merült fel bennem és tőlem okosabbaktól szerettem volna választ kapni!

Visszakerestem itt és láttam már hogy valaki erre ráfázott, hogy ebayről rendelt és fb-on eladta, és a NAV lecsapott rá.

A kérdésem igazából az, hogy lehet-e jövedelmező illetve teljesen legális-e, ha én random dolgokat rendelek pl. Ebay-ről és nyitok egy webshopot- .hu-s domainnel és számlával továbbadom a cuccokat.

Gondolom ehhez egyéni vállalkozást kell indítani és KATA szerint havi 50ezret befizetni. Így gyakorlatilag teljesen legális nem? Viszont így szinte lehetetlen nagy 'bukótőke' nélkül elindítani egy webshopot,hiszen lehet, hogy jó marketing mellett is alig vásárolnának annyit, hogy az 50 ezer forint ne vigye el a hasznot.


Egyébként ezen az 50 ezren kívül még kell fizetni bármiféle adót?

Ezen kívül még egy kérdésem van...könyvelővel még nem beszéltem, ezért a ti segítségeteket kérném: ha bejelentett főállású vagyok, vagy nappali hallgatói jogviszonyom van az változtat valamit a KATA-n? Mert hallottam róla, hogy van pl. alanyi adómentesség de nem vagyok otthona témában!


2016. okt. 26. 22:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

iparűzésit még kell fizetni


főállás mellett nem 50e hanem csak 25e a járulék összege.


random cuccokat adsz akkor ne is csodálkozz a bukáson. 1 témakörre kell ráállni, ami köré tudnak csoportosulni az emberek, akinek lehet hirdetni, e-mail listát építeni.

2016. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!