Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ujra lett fujva első sárvedő...

Ujra lett fujva első sárvedő az automon a maradek festeket idedta a karosszerias Le akartam javitani egy ket kavics felverodest a motorhaztetőn de sotetebb a szin mit az auto alapbol ?

Figyelt kérdés
Szoval mas a szine a festeknek fujva es mas a szine ha csak ecsettel akarok kijavitani? ( felkevertem elotte) de megis sotetett mit az autonszine

dec. 31. 13:24
 1/7 hypno ***** válasza:
61%

Jellemzően száradáskor sötétedik.


Kőfelverődést inkább színkódos javító festékkel javíts. Olyan mint a körömlakk.

Én itt szoktam venni ha szükségem van rá

[link]

dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia koszi a javaslatot🙂 megszaradt de amit rafestetem

Sotetebb sokal mit az auto gondolom ha polirozva lenne akkornse lenne jobb a helyzet

dec. 31. 13:32
 3/7 hypno ***** válasza:
61%

Nem lenne jobb.

Persze az is lehet, hogy csak sötétebbnek látod, mert másként törik meg rajta a fény...

Vagy amit kaptál az eleve nem volt homogén, mert a mester úr nem keverte fel annyira. Pl. jutott bele egy kis sötétebb összetevő a doboz aljából

dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ertem koszi Akkor azt a par deci festeke amit kaptam inkabb kiontom😀 mert ez nem jo 3 napot szaradt es elege elut koszonom a valaszt🙂
dec. 31. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

A felkeverés hiányán kívül még az is lehet, hogy eleve sötétre lett keverve. De mivel nincs éles átmenet a szórás széleinél, ezért ott nem feltűnő, viszont a ráfestésnél igen.

Az én kocsimnál a küszöböt hegesztették, és boltban kevertettem hozzá színkódos festéket, spray-ben. Az ajtó által takart helyen tökéletes a színegyezés, de a nap által ért helyen az UV kiszívta a színt, és ahol kijavítottam egy horzsolást a hátsó lámpa mellett, ott bizony lényegesen sötétebb a javítófestés.

dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen modjuk ha kiszivja a nap akkor masnez igaz 7 eves auto tobbnyire fegett helyen all . Dea lenyeg hogy nem en vagyok a hulye hogy mas szinu😀 legegysuerubb ha mident ujra fujnanak akkor nem lenne sehol elteres
dec. 31. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, az újonnan festett felület sosem lesz olyan színű, mint a 20 éves, napszívott gyárilag ugyanolyan. Vagy egyáltalán színkód alapján lett véve a festék? Próbálj meg venni színkód alapján.
jan. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!