Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,9 PDTDI vízhőfokmérő melegen...

1,9 PDTDI vízhőfokmérő melegen is -termosztát csere után is- sétálgat 50-70 fok közé?

Figyelt kérdés

Mi lehet a hiba?

A termosztát csere előtt ugyanez volt a hibajelenség.

(Ma tettem bele új termosztátot

Nem ez a szakmám de a csere nem nehéz)



jan. 2. 17:31
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A hőfok jeladó múlt héten volt cserélve
jan. 2. 17:43
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Sok dízel nem jut el téli napokon üzemi hőmérsékletig. Teljesen normális jelenség. Például egy benzines alapjáraton is fel fog melegedni, de egy dízel nem. Épp tavaly év végén volt egy ugyanilyen panasz, csávó azt mondta cseréljünk termosztátot. Mondtuk, hogy nem fogja megoldani. De cseréljük ki, akkor lesz nyugodt. Hát oké, kicseréltem. Mentem vele egy kicsit, menet közben is csak 78-ig ment fel, aztán parkolóban még járattam és ott már lefelé esett.


A dízelek már csak ilyenek.

jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kapcsold le a fűtést vagy használd olyan üzemben, hogy bemelegedjen
jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem ment próbaúton a fűtés
jan. 2. 17:50
 5/17 A kérdező kommentje:
Eddig mindig felment 90 fokra és ott is maradt
jan. 2. 17:51
 6/17 anonim ***** válasza:

nálam is ez volt. Aztán egy szerelő mondta-(aki jól megél más balf@szságából)-, hogy mielőtt beépítem a vadonat új termot, tegyem forró, majd hideg vízbe..többször is..ha virgoncan mozog, beépíthető, működni fog. Három új termót próbáltam, bizony kettő meg sem moccant.


Tehát nálad is új, tesztelt termót kell beépíteni.

jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Termosztátból csak valami megbízható minőséget érdemes venni. Amúgy le tudod tesztelni, ha az 50-70 fokos víznél mindkét hűtőre menő cső meleg, akkor nyitva van a termosztát.

Vw-kben szokott lenni a motortérben elektromos rásegítés is, 3 db izzítógyertya formájában , érdemes ellenőrizni.

jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Milyen márka került bele?

A vízhőmérő nem pontos (direkt) folyamatos üzemnél be kell állnia 90 fokra (ha fűtesz, ha nem)

Valamiért túlhűl a motor, de egy obd diagnosztikát (ecu mit mutat) megérne a dolog, nem-e műszerhiba.

jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
#6 Érdekes, soha nem próbáljuk ki őket és soha nem jött vissza egy sem garira. 🤔
jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9. Valószínűleg azért, mert előre kijelentitek, hogy úgyse lesz jó, a dízelt nem lehet 0 fokban üzemi hőre melegíteni.
jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!